• Головна
  • Гіпсові барельєфи-ікони із зображенням загиблих українських воїнів створюють у Житомирі
09:00, 10 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Гіпсові барельєфи-ікони із зображенням загиблих українських воїнів створюють у Житомирі

Гіпсові барельєфи-ікони із зображенням загиблих українських воїнів створюють у Житомирі

Близько десяти житомирян-волонтерів працюють над створенням гіпсових барельєфів із зображенням українських воїнів, які загинули на Сході України. Майстерня "Ікона пам’яті загиблих за незалежність України" у Житомирі працює другий рік поспіль.

Ніна Шепетуха – одна із житомирських волонтерок, яка до створення гіпсових барельєфів-ікон долучилася у березні минулого року. Жінка розповіла, що відтоді майже кожні вихідні приходить у майстерню, яка розташовується у міському парку на березі річки Тетерів, передає suspilne.media.

"Ідея створення майстерні належить скульпторці з Італії Олені Карамушці. "Це її запатентовані роботи. Ми працюємо з формами, які вона нам надає для виготовлення цих барельєфів", - сказала волонтерка. За її словами, на іконі зображена українка-символ матері-батьківщини, яка обіймає загиблого воїна.

Гіпсові барельєфи-ікони із зображенням загиблих українських воїнів створюють у Житомирі, фото-1

Жінка розповіла, що виготовлені барельєфи волонтери дарують родичам загиблих воїнів.

Дмитро Перцев теж волонтер. Розповів, що до майстерні у свої вихідні приходить за власним бажанням. Чоловік каже, що чотири роки тому був поранений на Сході України, неподалік Авдіївки. Продовжує службу у Збройних Силах України, а у вільний час допомагає створювати барельєфи.

"Ця моя праця – данина пам’яті полеглим побратимам. Крім того, це своєрідний різновид реабілітації. Мене це заспокоює", - каже чоловік.

Гіпсові барельєфи-ікони із зображенням загиблих українських воїнів створюють у Житомирі, фото-2

Оксана Заєць розповіла, що на на підготовку одного барельєфу вони витрачають два місяці. "Ікона спочатку заливається, потім вона відстоюється, а потім шпаклюється прибирається зайвий гіпс", - сказала Оксана Заєць.

Ніна Шепетуха: "Проект є волонтерським. Нас ніхто спеціально не фінансує. Гроші дають небайдужі люди або купують потрібні матеріали. Приходять до нас, приносять гіпс, пензлики".

За її словами, за майже два роки майстри-волонтери виготовили та передали родинам загиблих воїнів більше 50-ти ікон. Цієї осені планують передати ще 20.

Автор сюжету Леонід Харшан

Камера Сергій Базилюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #житомир #ікони #розпис #гіпсові #барельєфи #барельєфи-ікони #фото #відео #майстриня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...