• Головна
  • Житомирянка Валентина Коротких-Булавіна працює слідчим і виграє змагання зі стрільби з табельної зброї
11:28, 11 березня 2013 р.

Житомирянка Валентина Коротких-Булавіна працює слідчим і виграє змагання зі стрільби з табельної зброї

З перших хвилин спілкування 26-річна слідчий Слідчого управління УМВС України в Житомирській області Валентина Коротких-Булавіна одразу вражає оточуючих своїм надзвичайним оптимізмом, товариськістю та щирістю. Коли ж вони дізнаються, що Валентина – вправний стрілець із вогнепальної зброї, причому перевагу віддає бойовому автомату Калашникова, для знавців – АК-74, спочатку думають, що це жарт.

Житомирянка Валентина Коротких-Булавіна працює слідчим і виграє змагання зі стрільби з табельної зброї, фото-1


- В дитинстві я завжди повинна була чимось займатися, причому відповідально і наполегливо, - пригадує дівчина, - ходила на різні секції, гуртки і всюди намагалася досягти гарних результатів. У 2001 році мама привела мене в тир Львівського спортивного клубу армії, де саме проходив набір у групу спортивної стрільби. До речі, таку ідею запропонував тато, він у мене військовий, і в подальшому всіляко підтримував у цьому захопленні.

Коли Валентина стала здобувати перші перемоги, зрозуміла, що цікаве і досить незвичне заняття переростає у дещо більш серйозне. Виявилося, що дівчина має всі дані для того, щоб досягти значних успіхів. За 2 роки вона легко виконала норматив майстра спорту, її запросили до складу збірної Львівської області та національної збірної України з кульової стрільби. За цей час вона неодноразово ставала чемпіонкою та призеркою на чемпіонатах області і Кубках та Чемпіонатах України з даного виду спорту.

По закінченню школи дівчина не вагаючись подала документи на вступ до Львівського державного університету внутрішніх справ МВС України. На питання, чому зробила саме такий вибір, Валентина відповіла: «Я хотіла, як і тато, одягти форму, а от у військові виші дівчат не брали. Крім того, ще у школі мені подобався предмет «Правознавство», відчувала себе готовою саме до такого роду діяльності. Тому вибір був однозначним».

В університеті заступник начальника кафедри вогневої підготовки Ігор Винярчук запропонував талановитій дівчині спробувати зайнятися стрільбою з бойової зброї. Сам Ігор Степанович є майстром спорту міжнародного класу і стати його учнем вважається великою честю. Тоді Валентина вперше взяла до рук автомат Калашникова.

За час навчання вона неодноразово ставала чемпіонкою та призеркою Чемпіонатів України серед навчальних закладів системи МВС України, змагань організованих обласною організацією ФСТ «Динамо», товариських турнірів зі стрільби з бойової зброї та турнірів серед силових структур.

- Приємно те, що якщо я й поступалась перемогою на якихось змаганнях, то лише своєму тренеру, - усміхається Валентина. – Він доклав багато зусиль, щоб я гідно представляла нашу команду.

jpg
У 2008 році спортсменка виконала норматив майстра спорту з військово-спортивного багатоборства (вид - прикладна стрільба), цього ж року була зарахована до членів збірної команди МВС України. Два роки поспіль ставала срібною призеркою Чемпіонату МВС України з стрільби з бойової зброї серед вищих навчальних закладів. У 2009 році стала чемпіонкою цих змагань і переможницею Чемпіонату МВС України та ЦСК міліції України, неодноразово ставала чемпіонкою та призеркою матчевих зустрічей.

Закінчивши університет, Валентина Коротких стала працювати слідчим в одному з райвідділів м. Львова, а за рік вирішила переїхати до мами, яка на той час перебралася на батьківщину, ближче до рідних. Так дівчина опинилася в Житомирському райвідділі міліції на посаді слідчого.

- Мої чергування ніколи не обходилися без пригод, - з вогником в очах розповідає Валентина, - мабуть, це моя доля. Доводилося затримувати на місці події злочинців, і надавати медичну допомогу під час серцевого нападу у потерпілої… Всього й не пригадаєш. Але я люблю свою роботу і нічого іншого добре робити не вмію, а тому й не збираюся нічого змінювати.
Талановитого слідчого помітило й керівництво.

- Я звернув увагу на те, наскільки професійно та чітко молодий фахівець Валентина Коротких-Булавіна виконує всі процесуальні дії, - розповідає перший заступник начальника обласного управління МВС Василь Дячук.

А щоб перевірити, чи зможе вона працювати з більш складними справами, дівчину було відряджено до Слідчого управління. З першого ж дня її роботи стало зрозуміло, що це рішення було правильним. На початку 2013 року Валентину було призначено на посаду слідчого відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами і злочинними організаціями, СУ УМВС. Зараз слідчий Коротких-Булавіна займається розслідуванням справ за однією з найскладніших «ліній» - правопорушеннями в сфері економіки.

А як же заняття стрільбою?

- На жаль, почавши працювати, я вже не могла приділяти багато часу тренуванням, - говорить Валентина, - адже, щоб приймати участь у змаганнях, потрібна щоденна кропітка праця. У мене не лишилося для цього часу, та й потрібні певні умови – спеціалізований полігон, одяг і набої. Тож нині я намагаюся брати участь у всіх заняттях з вогневої підготовки та змаганнях, що проходять в УМВС.

Зокрема, напередодні Міжнародного Дня прав жінок і миру в УМВС України в Житомирській області було проведено спортивні змагання зі стрільби з табельної вогнепальної зброї. І хоча пістолет Макарова не є «рідною» зброєю Валентини, уже наявний досвід допоміг їй і цього разу вибороти безкомпромісну перемогу.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...