Проведення енергоаудиту
Енергетичний аудит - це технічне обстеження енергоспоживання об'єкта для визначення можливості економії енергії та подальшого надання допомоги в реалізації заходів, що забезпечують економію енергоресурсів на практиці. За результатами енергетичного обстеження складається звіт, в якому відображаються пропозиції, що носять рекомендаційний характер з техніко-економічними обґрунтуваннями, які є відправною точкою для формування програм енергозбереження, планових документів (проектів практичних робіт по реалізації заходів).
Якщо вам потрібен енергетичний сертифікат будівлі, то вам варто скористатися послугами компанії «Енерго Х»!
Економія досягається шляхом виявлення і усунення неприпустимих втрат енергії, впровадження більш економічного обладнання. Використання постійно діючої системи обліку витрати і аналізу енергоспоживання, дозволяє постійно контролювати ефективність використання енергоустаткування.
Комплексний енергоаудит - велика і трудомістка робота. Беручи до уваги її складність і досить високу вартість, необхідність і корисність енергоаудиту не завжди очевидні для керівництва обстежуваного підприємства. Часто трапляється, що енергоаудит є тим фактором, який спонукає фахівців підприємства по новому подивитися на ситуацію, що склалася в області енерговикористання, почати роботи по впровадженню більш ефективних методів енергопостачання.
З нашого досвіду проведення енергетичних обстежень можна сказати, що на збір вихідної інформації, її аналіз, розрахунок і складання балансів енергоспоживання, проведення розрахунків техніко-економічного обґрунтування запропонованих заходів, йде кілька місяців. Викликає сумнів, що хтось із головних інженерів або головних енергетиків підприємств може вишукати стільки часу на проведення подібних робіт, плюс до всього, захистити їх в експертизі.
Проведення енергоаудиту дозволяє вирішити відразу кілька важливих проблем. По-перше, виявити джерела невиправданих витрати і втрат електро- і теплоенергії. По-друге, провести комплекс повномасштабних заходів спрямованих на усунення всіх виявлених недоліків. По-третє, розробити високоефективну програму роботи в коротко- і довгостроковій перспективі, що дозволяє істотно знизити енерговитрати за рахунок впровадження найсучаснішого енергозберігаючого обладнання і нанотехнологій.