• Головна
  • Прокуратура Житомирщини вимагає усунути порушення щодо утримання засуджених та ув’язнених в установах виконання покарань і слідчому ізоляторі
18:00, 19 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Прокуратура Житомирщини вимагає усунути порушення щодо утримання засуджених та ув’язнених в установах виконання покарань і слідчому ізоляторі

Прокуратура Житомирщини вимагає усунути порушення щодо утримання засуджених та ув’язнених в установах виконання покарань і слідчому ізоляторі

Прокуратура Житомирської області продовжує вживати заходи, спрямовані на забезпечення належних умов утримання засуджених та ув’язнених в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах регіону.

Так, прокурорами, із залученням спеціалістів органів державного контролю, проведено низку комплексних перевірок додержання вимог кримінально-виконавчого та іншого законодавства України у діяльності установ виконання покарань, які розташовані на території регіону, а також слідчого ізолятора державної установи «Житомирська установа виконання покарань (№8)» та виявлено порушення.

Виявлені порушення вимог чинного законодавства стосувалися в основному режиму тримання, матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення, застосування до засуджених дисциплінарних стягнень, протидії злочинності в установах виконання покарань тощо.

Установлено, що на неналежному рівні – протидія розповсюдженню наркотичних засобів серед ув’язнених. Протягом поточного року лише в осіб, що тримаються під вартою, вилучено 7,56 г наркотичних речовин. За виявленими фактами зареєстровані два кримінальні провадження та проводиться досудове розслідування.

Потребують негайного усунення й інші порушення. Зокрема, у камерах не організовано відповідне водозабезпечення, унаслідок чого засуджені вимушені вживати непридатну для пиття воду.

Також, прокурорськими перевірками виявлено незадовільне медичне забезпечення в’язнів в установах виконання покарань, зокрема, відсутність медикаментів, рентген-устаткування, що значно погіршує епідеміологічну обстановку серед засуджених.

У ході перевірок звернуто увагу керівників установ виконання покарань та слідчого ізолятора на необхідність неухильного забезпечення прав в’язнів, недопущення фактів катувань, нелюдського чи такого, що принижує гідність в’язнів, поводження з ними.

З метою усунення встановлених порушень чинного законодавства внесено 9 документів прокурорського реагування, в тому числі керівництву філії державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в Житомирській області, установ виконання покарань, слідчого ізолятора, які на даний час перебувають на розгляді.

Пресслужба прокуратури Житомирської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура #законодавство #дотримання #прокурори #житомирщина #житомирська #облатсь #утримання #ув’язнені #затримані
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...