• Головна
  • В Житомирі придумали нову схему для розміщення кіосків
10:32, 13 березня 2013 р.

В Житомирі придумали нову схему для розміщення кіосків

В Житомирі буде затверджена нова схема розміщення кіосків, відповідний проект рішення вже винесений на суд громадськості, пише Ділова столиця.

На відміну від інших міст, які прийматимуть подібні регуляторні акти, влада обласного центру вирішили не виділяти конкретні земельні ділянки, а лише ввести ряд обмежень.

Зокрема, в центральній частині Житомира чиновники заборонили встановлювати тимчасові споруди на вулицях - вони можуть працювати лише у дворах.

А у всіх інших районах населеного пункту МАФи не можна розміщувати ближче 100 м від навчальних закладів та стаціонарних магазинів, а також на газонах.

Незалежно від місця розташування всі кіоски повинні знаходитися на відстані не більше двох метрів від тротуарів, до них потрібно прокласти доріжку шириною 1,5 м і забезпечити під'їзд автотранспорту, який не створить жодних незручностей для пішоходів.

«Підприємці будуть самі шукати ділянки для розміщення тимчасових споруд, а ми лише проконтролюємо дотримання обмежень і дамо свою оцінку», - розповіла "ДС" начальник відділу дизайну управління містобудування та архітектури міськради Олена Чимерис.

Попутно управління архітектури розробило шість типів тимчасових конструкцій, які дозволено буде встановлювати в населеному пункті. Максимальна площа кіоску складе 15 кв. м, павільйону - 30 кв. м. По сусідству з ними чиновники заборонили розміщувати лотки та холодильне обладнання, якщо це не передбачено паспортом прив'язки об'єкта. А от наявність урни обов'язково. Також комерсанти повинні прибирати прилеглу територію в радіусі 10 м від МАФу.

Вищевказані вимоги будуть поширюватися лише на підприємців, які планують встановити нове тимчасове спорудження чи побажають переоформити документи на роботу. Сам же порядок видачі дозволів на запуск кіосків не зміниться. Як і раніше, комерсант зобов'язаний написати заяву до міськради, розробити паспорт прив'язки об'єкта та укласти договір з управлінням архітектури.

Місцеві торговці підозрюють, що деякі обмеження можуть бути використані нечистими на руку чиновниками для наживи. В інших містах нерідкими є випадки, коли кіоскерів зобов'язують замовляти виготовлення конструкцій у певних компаній, в іншому випадку відмовляючи у видачі дозволу на роботу.

 

Ці побоювання розділяє і член Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Юрій Лозовський, на думку якого заборона на встановлення тимчасових споруд на вулицях в центрі міста теж може бути використаний для витіснення з найпривабливіших місць одних бізнесменів і наступною передачею даних майданчиків іншим.

"Не секрет, що це дуже прибутковий бізнес. У багатьох містах України близькі до керівництва населених пунктів чиновники і депутати встановлюють власні кіоски, а потім здають їх в оренду. Приміром, у Черкасах місячна оренда МАФу коштує не менше $ 500. Я не здивуюся, що аналогічна схема процвітає і в Житомирі ", - сказав пан Лозовський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...