• Головна
  • На Житомирщині розповсюдять понад 600 тисяч доз вакцини від сказу для диких тварин
08:00, 28 серпня 2020 р.
Надійне джерело

На Житомирщині розповсюдять понад 600 тисяч доз вакцини від сказу для диких тварин

На Житомирщині розповсюдять понад 600 тисяч доз вакцини від сказу для диких тварин

На початку вересня буде проведена пероральна вакцинація диких м’ясоїдних від сказу

Відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 546 від 21 серпня 2020 року на території Житомирської області планується проведення осінньої кампанії із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Про це інформують у ГУ «Держпродспоживслужби в Житомирській області».

Обробці підлягатиме 25 481 км² території Житомирської області, що становить 85% загальної площі області.

Вакцинації не підлягають населені пункти, водні об’єкти, автомагістралі та заборонні зони для польотів цивільної авіації.

Буде розповсюджено 637,025 тис. доз вакцини, з розрахунку на 1 км² по 25 доз вакцини.

Висота польоту повітряних суден 500-800 м., відстань між смугами розкладання 500 – 1000 м.

На Житомирщині розповсюдять понад 600 тисяч доз вакцини від сказу для диких тварин, фото-1

Про результати проведеної роботи щоденно подається звіт до Держпродспоживслужби України відповідно до встановленого зразку.

По закінченню робіт упродовж 3-х діб подається акт про проведену роботу із картою польоту повітряних суден.

Застосовується вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач» м. Бровари.

Вакцина в своєму складі містить атенуйований (штучно послаблений) штам вірусу сказу SAD Bern та біологічний маркер (антибіотик тетрациклінового ряду).

Після прокушування полімерного блістера всередині поживної принади вакцинний вірус потрапляє на слизову оболонку порожнини рота і піднебінної мигдалини. Організм вакцинованої особини розпізнає вірус як чужорідне тіло, активує імунну систему на вироблення віруснейтралізуючих антитіл. Тварини отримують захист від інфікування вірулентним польовим вірусом сказу та не поширюють сказ.

Захисний ефект від застосування вакцини спостерігається лише в не інфікованих тварин. Наявність материнських антитіл до сказу може впливати на виникнення захисного імунітету у тварин.

Формування імунітету у вакцинованих тварин складає 21 день і триває мінімум 1 рік.

Особливостями для даної вакцини є транспортування та зберігання її при температурі -20 гр. або нижче, тому препарат безпосередньо завозиться до авіатранспорту у холодильному обладанні.

З метою проведення лабораторного контролю за ефективністю пероральної вакцинації, через 30 днів після проведення кампанії проводиться відстріл лисиць з розрахунку 2 особини на 100 км2 мисливських угідь та проводиться відбір біологічних матеріалів від них для проведення лабораторних досліджень.

На Житомирщині розповсюдять понад 600 тисяч доз вакцини від сказу для диких тварин, фото-2

Дослідження проводяться за трьома критеріями:

Наявність вірусу сказу в добутої тварини (досліджується головний мозок);

Чи споживала тварина вакцину (досліджується зразок із нижньої щелепи на вміст маркеру тетрацикліну);

Чи сформований імунітет проти сказу (досліджується сироватка крові на наявність відповідних антитіл).

На території Житомирської області протягом 2018-2019 років проведено 2 осінні кампанії із розкладання пероральної вакцини за допомогою авіатранспорту.

Від всієї кількості досліджених лисиць у 2018 році вірусоносійтво виявлено у 10,5% тварин, у 2019 році даний показник вже становить – 3,9%.

Загалом із запровадженням імунізації диких тварин показник кількісті захворівших лисиць на сказ зменшився на 40%. що свідчить про дієвість пероральної вакцинації.

На сьогодні в Житомирській області по сказу тварин спостерігається тенденція щодо покращення епізоотичної ситуації, так за 2019 рік зареєстровано 43 неблагополучних пункти, що на 18 менше до 2018 року.

За 2020 рік станом на сьогодні зареєстровано 22 неблагополучні пункти, що на 1 менше до відповідного періоду минулого року. В даних пунктах виявлено 23 хворі тварини: 9 собак, 8 котів, 5 лисиць, 1 куниця.

Найбільша кількість неблагополучних пунктів зареєстровано в Новоград-Волинському районі – 4, Бердичівському та Ружинському районах – 3.

В 11 районах області випадки сказу тварин взагалі не реєструвалися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#природа #вакцини #дикі #тварини #сказ #вакцина #житомирщина #житомирська #область
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...