• Головна
  • Водії приміських маршрутів відмовляють возити пенсіонерів безкоштовно
11:59, 13 березня 2013 р.

Водії приміських маршрутів відмовляють возити пенсіонерів безкоштовно

Перерозподілити транспортну субвенцію на компенсацію пільгового проїзду пенсіонерів вимагають депутат «Фронту Змін». На думку народного депутата Геннадія Зубка, якщо 50% державних грошей піде на Житомирське ТТУ, то працівники цього управління зможуть вчасно отримувати зарплату, а не чекати її кілька місяців.

Це буде першим кроком до виведення підприємства із кризи. Більше того, перевізники на приміських маршрутах, які отримують від держави  гроші на перевезення пенсіонерів, возять їх безкоштовно не щодня, як це робить ТТУ, а тільки один день на тиждень. І хоча вони це заперечують, «Фронт Змін» разом із журналістами провів власний рейд, аби перевірити, на скільки ефективно використовується державна субвенція і скільки користі вона приносить пенсіонерам. 

О 8 ранку з трьома пенсіонерками, які погодились взяти участь у рейді, зустрічаємося у центрі міста. Це був четвер - день, коли, як розказують самі жінки, їх не хочуть возити безкоштовно у приміських маршрутках. З однією жіночкою їдемо на Тетерівку, ще двоє відправляються на Довжик.

У Тетерівці довго чекати не довелося, ранкова маршрутка 126 ходить досить часто. Заходимо, жінка пред’являє посвідчення і каже, що у неї пенсійний.

«Ви день поплутали, напевно. Сьогодні четвер, сьогодні усі платять», - каже водій. Маршрутка переповнена, тому він вирішує довго не сперечатись і рушає. В дорозі таки дозволяє не платити, хоча каже, що так не можна – сьогодні четвер, а тому платити мають усі.

У Довжику нашим пенсіонеркам було важче. Там їм усе ж таки довелось платити за проїзд, тому що водій не хотів везти їх тільки за пенсійним посвідченням.

Коли жінки сказали, що вони пенсіонерки і мають право їздити безкоштовно щодня, у маршрутці піднявся гул – мовляв, усі знають, що їздити безкоштовно можна тільки в середу, а не щодня.

У приватній розмові водії зізнаються – вони самі переконані у тому, що возити пенсіонерів безкоштовно можна тільки в середу. Про те, що на компенсацію пільгового проїзду обласна влада більше 40 мільйонів, також чують вперше.

Лист райдержадімінстарції, у якому вона запевняє, що пенсіонерів возять безкоштовно щодня

Водії приміських маршрутів відмовляють возити пенсіонерів безкоштовно, фото-1
Водії приміських маршрутів відмовляють возити пенсіонерів безкоштовно, фото-2

Порушень немає - пенсіонери нібито і справді щодня безкоштовно їздять приміськими маршрутками

Натомість народний депутат Геннадій Зубко переконує, що проведення такого рейду представниками «Фронту Змін» та журналістами – це своєрідний екзамен для посадовців, які звикли писати відписки.

«Про те, що у нас пенсіонерів безкоштовно возять щодня і без обмежень мене запевняли чиновники усіх рівнів. Так вони пояснювали виділення коштів на приміські маршрутки – мовляв, не тільки ТТУ возить пенсіонерів і не тільки ТТУ має отримувати державні кошти. Я маю листа від начальника управління укртрансінспекції у Житомирській області, який запевнив, що його структура провела перевірку і не знайшла порушень, пенсіонерів возять без обмежень. Голова Житомирської райдержадміністрації Андрій Кулик також запевняв, що обмежень по кількості місць чи кількості днів у транспортних засобах району немає. А що ми бачимо на практиці? Пенсіонери навіть не знають, що можуть їздити щодня безкоштовно. Чиновники приховують правду, і державна субвенція, яка виділяється в чималому розмірі, йде незрозуміло куди. То чи не було би ефективніше віддати 50% субвенції на ТТУ, як цього вимагає фракції «Фронту Змін» в обласній раді», - коментує народний депутат Геннадій Зубко.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...