• Головна
  • На Житомирщині корупціонери завдали збитків на 9,4 млн. грн
11:59, 14 березня 2013 р.

На Житомирщині корупціонери завдали збитків на 9,4 млн. грн

Нагляд за додержанням вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та іншого антикорупційного законодавства є одним із пріоритетів у діяльності органів прокуратури.

Як повідомив начальник відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури області Валентин Гордієнко, органи прокуратури прагнуть забезпечити виважений підхід у розслідуванні корупційних злочинів.

Минулого року відповідно до старого Кримінально-процесуального кодексу, який діяв до 20 листопада 2012 року, правоохоронними органами області з обвинувальним висновком направлено до суду 31 кримінальну справу про корупційні злочини стосовно 46 обвинувачених. Слідчими прокуратури області направлено 27 справ на 42 обвинувачених, 14 з яких - щодо 20 обвинувачених про хабарництво. Слідчими УСБУ надіслано до суду 3 справи стосовно 3 обвинувачених, слідчими ДПС в області - одну справу стосовно одного обвинуваченого.

Прокуратурою області та судами не скасовано жодної постанови про порушення справ цієї категорії. Кримінальні справи за відсутністю події і складу злочину або недоведеністю вини обвинуваченого не закривались.

У справах про корупційні злочини жодного разу не порушувались конституційні права громадян, у тому числі не допущено незаконних затримань, арештів, притягнення до кримінальної відповідальності.

Усі корупційні злочини вчинено виключно з корисливих мотивів, пов’язаних із незаконним одержанням матеріальних благ.

У кримінальних справах, закінчених до 20 листопада 2012 року, встановлено збитки на загальну суму 9,4 млн грн, майже половину цієї суми відшкодовано під час досудового слідства. Серед корупціонерів – державні службовці, посадові особи органів виконавчої влади, районних та обласної адміністрації, співробітники міліції та посадовці податкової і митної служби.

З моменту вступу у дію нового кримінального процесуального законодавства, правоохоронними органами області розслідувано та направлено до суду 9 кримінальних проваджень за фактами хабарництва, з яких 2 провадження стосовно посадових осіб вищої категорії. Окрім цього, складено 11 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...