• Головна
  • Гроші замість бейбі-боксів: корисна інформація для батьків та підприємців
СУСПІЛЬСТВО
16:00, 8 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Гроші замість бейбі-боксів: корисна інформація для батьків та підприємців

СУСПІЛЬСТВО
Гроші замість бейбі-боксів: корисна інформація для батьків та підприємців

Влітку цього року після народження дитини батькам припинили видавати у пологовому будинку бейбі-бокси. Варто зауважити, що в цих пакунках новоспечені матусі отримували все, що було потрібне для малюка, котрий тільки-но народився. В бейбі-боксі були і одяг, і пелюшки, і підгузники тощо.

Не лише в пологовому будинку можна було отримати раніше ці безкоштовні пакунки, а й в управлінні соціального захисту. Наприкінці липня 2020 року державну програму, яка стосувалася видачі батькам «бейбі-боксів», заморозили. Як запевняють представники владних структур, це замороження програми буде тимчасовим. Натомість для батьків та їх новонароджених пропонують альтернативу — гроші замість безкоштовних «пакунків малюка».

Житомирянам теж буде корисно та важливо дізнатися основну інформацію з приводу цієї теми, ми вважаємо!

Все прописано у постанові Кабміну №744 від 29 липня поточного року.

У ній зазначається, що цей пілотний проєкт поки триватиме з 1 вересня цього року і до 31 грудня 2021-го і має назву "Монетизація одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". Участь у цьому пілотному проєкті бере й відомий багатьом комерційний «ПриватБанк», що є акціонерним товариством. Про це зазначається у першому пункті постанови уряду.

Відомо, що розмір грошової компенсації (ред. це буде одноразова виплата) становитиме стільки ж, скільки сумарно коштувало все, що було в «бейбі-боксі» — 5000 гривень.

Коли не виплачуватиметься грошова компенсація?

У разі:

  • коли від немовляти відмовилися;
  • коли мати, наприклад, відбуває покарання у місцях позбавлення волі, а новонароджену дитину забрали будинок дитини, котрий функціонує при тій установі, де жінка відбуває покарання;
  • коли дитинка померла в пологовому будинку
  • коли вже отримали одноразову натуральну допомогу у вигляді «бейбі-бокса».

За кожну народжену дитинку, пілотним проєктом передбачається купівля за отриману компенсацію: дитячого посуду, іграшок, харчування, одягу та взуття, засобів догляду за немовлятами (ред. як-от підгузки, чи серветки, наприклад), а також текстилю для немовлят (ковдри, рушники тощо).

Породіллі ж за отримані гроші зможуть отримати за виплачені кошти прокладки післяпологові та для лактації.

Аби отримати грошову компенсацію, варто подати (надіслати) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення наступні документи:

  • заяву за формою згідно з додатком у паперовій або електронній формі із зазначенням реквізитів спеціального рахунка;
  • документи (відомості) у паперовій або електронній формі, зазначені у пунктах 8 і 9 цих Порядку та умов. З повним переліком документів пропонуємо ознайомитися за цим посиланням у пунктах 8 і 9.

А тепер з приводу підприємців, які хочуть, аби в їх магазинах могли скуповуватися молоді матусі в межах програми. Житомирським бізнесменам теж буде цікаво знати, як долучитися до пілотного проєкту.

Отож, взяти участь у вищезгаданому проєкті можуть заклади, які займають продажем споживчих товарів громадянам для їх особистого користування та споживання, котрі приєдналися до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту, підписали додаткову угоду з міністерством соціальної політики, про приєднання до публічного договору, оприлюдненого на офіційному сайті Мінсоцполітики, а також внесені до реєстру учасників проєкту.

Варто зауважити, що в закладі торгівлі повинні бути платіжні термінали, де люди зможуть розраховуватися карткою. І купувати в цих, наприклад, магазинах, будуть купувати батьки новонародженого виключно товари, котрі ми вказали вище (ред. у постанові ж це пункт №4) .

Також заклад торгівлі має надіслати (подати) на адресу Мінсоцполітики підписану додаткову угоду (у двох примірниках) про приєднання до публічного договору разом із документами, котрі зазначені постанові.

Детальніше пропонуємо ознайомитися підприємцям з корисною інфографікою, оприлюдненою на порталі Міністерства соціальної політики. Подробиці тут.

Гроші замість бейбі-боксів: корисна інформація для батьків та підприємців, фото-1
Гроші замість бейбі-боксів: корисна інформація для батьків та підприємців, фото-2

Окремо додаємо й посилання на постанову пілотного проєкту:

Детальніша інформація на порталі Мінсоцполітики та в постанові №744.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бейбі-бокси #пакунки #малюка #житомирщина #житомирська #область #палотний #проєкт #грошова #компенсація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...