• Головна
  • Бізнес-ідеї від житомирських студентів
14:20, 15 березня 2013 р.

Бізнес-ідеї від житомирських студентів

15 березня 2013. Організатори Конкурсу бізнес-ідей провели перші  презентації конкурсу серед студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка, Житомирського державного технологічного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, а також Житомирського автотранспортного коледжу. Істотний інтерес конкурс викликав і у наукових співробітників ВНЗ. На зустрічах були присутні понад 600 осіб, зацікавлених взяти участь у проекті.

Переможці конкурсу зможуть розробити бізнес-плани для реалізації своїх ідей і отримати фінансування проектів від інвестфонду «Полісся». «Ми розуміємо, що у більшості студентів немає досвіду складання якісного бізнес-плану і, дуже часто, саме це є стримуючим чинником, щоб отримати фінансування і спробувати себе в бізнесі. При цьому у наших хлопців дуже багато бізнес-ідей, які за допомогою фахівців можна втілити в життя. Для цього ми і проводимо цей конкурс», – зазначив Голова Житомирської організації роботодавців, інвестор фонду «Полісся» Олександр Онищук.

Підсумки регіонального конкурсу бізнес-ідей, який триває в Житомирській області вперше, підведуть наприкінці квітня поточного року. За словами організаторів, вже є перспективні бізнес-ідеї у сфері інформаційних технологій, сільського господарства, машинобудування, харчової промисловості та інших галузях.
 «Ми закликаємо студентів, наукове співтовариство ВНЗ брати активну участь у конкурсі. Це реальна можливість отримати конкретні навички планування бізнес-діяльності та створити свою справу», - зазначив голова Об'єднання роботодавців Житомирської області Сергій Бутенко.
Він додав, що  створений у Чернівецькій області фонд із підтримки підприємців «Буковина» схвалив виділення фінансування двом студентам, проекти яких перемогли на регіональному конкурсі бізнес-ідей. Зокрема, на створення компанії з виробництва добрив з харчових відходів 19-річний студент Сергій Палагнюк отримав 80 тисяч гривень. Незабаром  випустять  першу партію екологічно чистих добрив, яку вже готові придбати чернівецькі фермери. Студентка Чернівецького торговельно-економічного університету Валентина Чернівчан також отримала принципову згоду на фінансування проекту фондом "Буковина" і працює над створенням туристичних маршрутів  історичними і культурними пам'ятками Буковини.

Довідка. Створити систему підтримки українським бізнесом малого та середнього підприємництва через інвестиційні фонди запропонував Глава Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ. Він ініціював і став основним інвестором першого подібного фонду «Буковина». Главу ФРУ підтримали і стали співінвесторами фонду четверо чернівецьких бізнесменів. За десять місяців роботи фонд «Буковина» профінансував вісім проектів.
Ідею Дмитра Фірташа підтримали і житомирські підприємці, які створили інвестиційний фонд «Полісся». Очікується, що найближчим часом такі ж фонди будуть створені у Харківській, Полтавській, Одеській та Львівській областях. Поява таких фондів у всіх регіонах дозволить за п'ять років створити щонайменше 30 тисяч нових робочих місць.
Чернівецький і житомирський фонди працюють за схожою схемою. «Буковина» та «Полісся» фінансують розробку комерційно перспективних ідей «з нуля» і здійснюють пільгове кредитування проектів. Автори ідей отримують для реалізації проектів фінансування у розмірі від 50 до 80 тис. гривень, залишаючись при цьому мажоритарними власниками нових підприємств. Частка фонду в таких компаніях може становити від 10 до 49% і в разі успішної реалізації проекту фонд зможе заробити на продажу своєї частки, а отримані  гроші реінвестувати.
Існуючі підприємства можуть отримати пільгові кредити у розмірі 150-320 тис. грн. під 10-15% річних для модернізації виробництва, реструктуризації кредиторської заборгованості та поповнення обігових коштів.
Більше інформації про регіональний  конкурс бізнес-ідей та про інвестиційні фонди "Буковина" та "Полісся" можна знайти на сайті конкурсу (www.businessidea.com.ua), сайті Федерації роботодавців України (www.fru.org.ua / investicijnij-fond -polissya), а також в соціальній мережі Facebook (www.facebook.com / fundpolissya, www.facebook.com/BusinessIdea2013).
Консультаційну допомогу студентам надасть організатор конкурсу Житомирська організація роботодавців, а також партнер бізнес-змагань інвестиційний фонд з підтримки малого та середнього бізнесу «Полісся». Бізнес-плани переможців Конкурсу бізнес-ідей зможуть претендувати на отримання фінансування від інвестфонду «Полісся».


З повагою,
Луста Діана Олегівна
Керівник прес-служби

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...