• Головна
  • У Житомирі посол Швейцарії ділився досвідом вдосконалення освітньої системи
14:16, 15 березня 2013 р.

У Житомирі посол Швейцарії ділився досвідом вдосконалення освітньої системи

Сьогодні о 11.00 в конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася зустріч студентів ЖДУ імені Івана Франка з Надзвичайним та Поважним Послом Швейцарської Конфедерації в Україні паном Крістіаном Шьоненбергером.

Надзвичайний та Поважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні пан Крістіан Шьоненбергер відвідав ЖДУ імені Івана Франка разом зі своєю дружиною пані Барбарою Цендер Шьоненбергер.

Надзвичайний та Поважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні зустрівся зі студентами інституту іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка. Під час зустрічі було обговорено низку важливих молодіжних проблем сьогодення, перспективи розвитку студентської молоді та їх очікування від світових процесів.

Також пан Крістіан Шьоненбергер поділився досвідом моделі освіти в Швейцарії, оскільки освіта, надана цією країною вважається однією з кращих у світі.

Швейцарія здавна відома якістю освіти. При населенні 7,159 млн. людей (2000 р.) близько 1,1 млн. учнів та студентів. Школи готельного менеджменту, вищі навчальні заклади ("політехнічні школи", вузи та університети) відносяться до кращих у світі. І це при тому, що загальної освітньої програми у Швейцарії не існує. Країна поділена на 26 кантонів (областей) і кожен з них, спільно з федеральним урядом, розробляє власну модель цієї системи, орієнтуючись на потреби регіону. Такий підхід взяв на озброєння і ректор ЖДУ ім. Івана Франка Петро Юрійович Саух, оскільки в Україні економічний розвиток регіонів дуже різний.

Інтернаціоналізм та космополітизм, властиві Швейцарії, вплинули і на її місцеву систему освіти. Саме в цій країні вперше з’явилися міжнародні школи та університети, тут були створені перші міжнародні навчальні програми (наприклад, International Baccalaureate). Швейцарські ВНЗ постійно об’єднуються, працюють над спільними дослідницькими проектами чи спільно навчають студентів за різними програмами.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...