• Головна
  • 8 цікавих фактів про Житомир та область, яких ви, можливо, не знали!
ЦІКАВІ ФАКТИ
13:55, 15 вересня 2020 р.
Надійне джерело

8 цікавих фактів про Житомир та область, яких ви, можливо, не знали!

ЦІКАВІ ФАКТИ
8 цікавих фактів про Житомир та область, яких ви, можливо, не знали!

Житомирщина — край багатий і на талановитих, працьовитих людей, і, на прекрасні місця дивовижної краси, куди хочеться повертатися!

Звісно, у нас, як і в інших регіонах нашої держави, власне, кажучи, теж не все так безхмарно і є дуже-дуже багато над чим працювати, втім сьогодні зосередимося саме на цікавинках!

Хочемо розповісти нашим читачам інформацію, на яку натрапили самі, і якою просто не могли не поділитися з іншими, оскільки для багатьох деякі факти стануть новими і далеко не про все житомиряни та мешканці області знають.

Отож, ми маємо для вас список цікавих фактів про Житомирщину та обласний центр!

1. Наша область напряму пов’язана з виробництвом таких автомобільних, так би мовити, гігантів, відомих на увесь світ, як Audi та BMW. Ви запитаєте як саме? Та дуже просто — на теренах нашого регіону виготовляють оригінальні комплектуючі для цих автівок!

2. Європа ж може завдячувати Малинщині папером для банкнот, оскільки його виготовляють на Житомирщині саме тут. Між іншим, лише 50 підприємств в усьому світі цим займається! І одне з них знаходиться саме в нашому регіоні!

3. Та й це ще не всі факти, пов’язані з грішми. Саме в Житомирській області свого часу ввели таку національну грошову одиницю, як гривня, адже саме в нашому регіоні Верховна Рада прийняла відповідний закон!

4. Маємо в Житомирі й настаріший театр нашої держави — обласну філармонію ,яка гордо носить ім’я нашого видатного земляка — композитора Святослава Ріхтера.

8 цікавих фактів про Житомир та область, яких ви, можливо, не знали!, фото-1

5. Є на Житомирщині ще одне унікальне місце, якому, уявіть собі, вже півмільярда років! Це Словечансько-Овруцький кряж.

6. Є в Житомирі й особлива водойма — Соколовський кар’єр. Чим цікавий саме він? А тим, що не поступається своєю глибиною відомим на увесь світ озерам, оскільки глибина житомирської водойми сягає десь 100-110 метрів!

7. А місті, котре чимало хто називає «перлиною» Житомирщини, чи ж то «Волинським Єрусалимом», вінчався відомий французький письменник Оноре де Бальзак, котрий для багатьох є книжковим фаворитом, так би мовити і одним з улюблених романістів та драматургів для багатьох книгоманів! У величному бердичівському храмі (ред. костелі святої Варвари) він повінчався з поміщицею Евеліною Ганською, котра проживала на території сучасного Ружинського районі, що на Житомирщині.

8. Насамкінець ще один пізнавальний факт. Минуло вже більше 120 років, як було запалену першу в місті Житомирі електричну лампочку. Зробили це в храмі в храмі мистецтва, у місцевому Житомирському театрі, котрий сьогодні ми знаємо як Житомирська обласна філармонія, про котру ми вже згадували сьогодні у цікавих фактах!

Фото в мережі Фейсбук розмістила Ірина Колесник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цікаві #факти #історія #туризм #житомир #житомирська #область #житомирщина #пізнавально #туристичні #маршрути #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...