• Головна
  • У ЖДУ імені Івана Франка може з’явитися українсько-швейцарський центр
10:19, 18 березня 2013 р.

У ЖДУ імені Івана Франка може з’явитися українсько-швейцарський центр

15 березня під час робочої поїздки до Житомира Надзвичайний та Поважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Крістіан Шьоненбергер зустрівся з ректором ЖДУ імені Івана Франка та студентами інституту іноземної філології університету.

Як повідомляє прес-ценр ВНЗ, мета відвідин Надзвичайним та Поважним Послом Швейцарської Конфедерації в Україні паном Крістіаном Шьоненбергером ЖДУ імені Івана Франка полягала в налагодженні зв’язків для співпраці. Програма перебування у ВНЗ Надзвичайного та Поважного Посла Швейцарської Конфедерації в Україні, його дружини пані Барбари Цендер Шьоненбергер та представників Посольства передбачала зустріч з ректором Петром Саухом та студентами інституту іноземної філології університету.

Під час зустрічі ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух і Надзвичайний та Поважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Крістіан Шьоненбергер обговорили низку питань. Це і структура університету та його досягнення в галузі науки, особливості освітньої системи обох країн, досягнення науковців університету, наукові видання, які випускає університет, робота наукових та науково-дослідних центрів ЖДУ. Варто зауважити, що особливий інтерес у представників Посольства викликав Північно-український діалектологічний центр.

Не обійшлася зустріч і без традиційного обміну подарунками. В результаті бібліотека університету поповнилася цікавими швейцарськими виданнями і дисками, а представники Посольства отримали цінні наукові видання ЖДУ, присвячені питанням швейцарської культури.

Все ж основним питанням перемовин ректора ЖДУ імені Івана Франка і Посла Швейцарської конфедерації була співпраця. «Швейцарська система освіти є досить децентралізованою, у нас велика автономність на рівні кантонів, відповідно університети мають більшу автономію. Тому співробітництво між швейцарськими університетами і ЖДУ може бути засноване на основі взаємної зацікавленості між викладачами, професорами і науковцями. Існує й інша можлива організація співробітництва – щороку Швейцарія надає 7 навчальних стипендій для українських студентів. На основі цього можна започаткувати перші контакти між швейцарськими студентами і українськими студентами із ЖДУ і розбудовувати подальше співробітництво», - зазначив Поважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Крістіан Шьоненбергер у розмові з ректором ЖДУ імені Івана Франка Петром Саухом.

Під час зустрічі зі студентами та професорсько-викладацьким складом інституту іноземної філології університету Поважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні розповів про Швейцарію, систему освіти, а також відповідав на питання усіх бажаючих. Вони стосувались переважно порівняльної тематики освіти в Україні та в Швейцарії: вищої освіти, іноземної освіти та інклюзивної освіти. Окрім Шьоненбергера, відповіді на питання давали і дружина Барбара та співробітники посольства.

«Надзвичайно приємно сьогодні зустрічати пана Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Крістіана Шьоненбергера, його дружину і співробітників Посольства. У нас велика надія, що в подальшому у ЖДУ, крім співпраці з університетами ФР Німеччина, Республіки Польща, Італії та США, буде розгорнуто співробітництво з університетами Швейцарії. Адже з швейцарськими ВНЗ у ЖДУ сьогодні не багато налагоджених контактів. Лише ті, які зав’язали завдяки проведенню нами конференції, присвяченої Максу Фрішу «Гуллівер у Швейцарії». До речі, пан Посол писав передмову до книжки, яка була видана за результатами конференції. Сьогодні ми обмінялися низкою цікавих думок. Завжди усі великі справи починаються з чогось малого. Тому ця зустріч є поштовхом до того, що на обрії нас чекають великі спільні справи. Цілком можливо, що в найближчому майбутньому, подібно до функціонуючих у ЖДУ українсько-польського, українсько-чеського, Центру юдаїки, з’явиться українсько-швейцарський центр», - прокоментував ЗМІ перебування делегації Посольства Швейцарської Конфедерації у ЖДУ імені Івана Франка ректор університету Петро Саух.

У ЖДУ імені Івана Франка може  з’явитися українсько-швейцарський центр, фото-1

 sw-3

 

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...