• Головна
  • Житомирський музей космонавтики отримав перший подарунок у статусі Національного
КУЛЬТУРА
15:25, 23 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Житомирський музей космонавтики отримав перший подарунок у статусі Національного

КУЛЬТУРА
Житомирський музей космонавтики отримав перший подарунок у статусі Національного

Про це розповідають у Фейсбук-спільноті музею космонавтики імені Сергія Павловича Корольова.

«Ось такий прилад став першим подарунком музею після отримання статусу Національного. Його презентували наші давні друзі і партнери по регіональному іноваційно-космічному кластеру «Полісся» - військова делегація з Центру космічних досліджень та зв’язку Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України (м. Золочів, Львівська область), яку очолив начальник Центру – Ожінський Віктор Васильович», - йдеться в повідомленні.

Прилад має свою славетну історію, адже пов’язаний із видатною подією періоду потепління і розрядки в часи холодної війни - спільним польотом американського та радянського космічних кораблів за програмою «Союз - Аполон». Саме цей вимірювальний ламповий підсилювач призначався для налагодження каналів ЧМ зв’язку під час польоту. Прилад займе належне місце в колекції експонатів музею, які належать до Державного фонду України.

Житомирський музей космонавтики отримав перший подарунок у статусі Національного, фото-1

Історична довідка.

15 липня 1975 року з космодрому Байконур о 15 годині 20 хвилин стартував космічний корабель «Союз-19» з космонавтами Олексієм Леоновим та Валерієм Кубасовим на борту. Через сім з половиною годин з мису Канаверел був запущений космічний корабель «Аполон-18» з астронавтами Томасом Стаффордом, Венсом Брандом і Дональдом Слейтоном. За словами Олексія Леонова, ідея спільного космічного польоту виникла у президента США Річарда Ніксона. Він поділився думкою з радянським прем’єром Олексієм Косигіним. До обговорення підключились директор НАСА Джеймс Флетчер та президент АН СРСР Мстислав Келдиш. Крім політичного значення, у програми була технічна мета. Космічні польоти відбувались досить часто, але в аварійній ситуаціі кораблі різних країн не могли надати один одному допомогу. Тому завданням проекту була розробка та випробування стикувальних систем та адаптація радіозв’язку. Після успішно проведеного стикування, екіпажи чотири рази відвідували один одного, обмінялися прапорами та сувенірами і провели прес-конференцію. Спільний політ тривав 43 години 54 хвилини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей #космонавтики #історія #культура #подарунок #експонат #фото #світлини #статус #національного #подарунки #житомир #житомирщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...