• Головна
  • За невиплату стипендій та зарплат хочуть встановити пеню
17:30, 18 березня 2013 р.

За невиплату стипендій та зарплат хочуть встановити пеню

Розмір пені, що виплачується громадянам у зв’язку з невиплатою або затримкою виплати встановлюється в розмірі 0,5 відсотка від не отриманої суми заборгованості за кожний день затримки виплати. Про це йдеться у законопроекті, передає ІА «Наголос».

«При виплаті заробітної плати із порушенням строків роботодавець здійснює компенсацію втрати частини заробітної плати у зв'язку із порушенням строків її виплати та сплачує пеню працівникам. Компенсація втрати частини заробітної плати у зв'язку із порушенням строків її виплати провадиться роботодавцем відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством.

Розмір пені, що виплачується  громадянам у зв’язку з невиплатою або затримкою виплати заробітної плати встановлюється в розмірі 0,5 відсотка від не отриманої суми заборгованості за кожний день затримки виплати», - йдеться у змінах до Кримінального кодексу України. 

Нагадаємо, за інформацією Державної служби статистики заборгованість з виплати заробітної плати в Україні на 1 лютого 2013-го р. становила 1 мільярд 005 млн 149 тисяч грн.  На 1 січня ц. р. заборгованість становила 893 мільйонів 720 тисяч грн.

Таким чином, цей показник виріс на 12,5%, у зв’язку з чим вирішення проблеми потребує додаткового законодавчого регулювання на користь працівників.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...