• Головна
  • У Фірташа хочуть забрати Іршанський ГОК
15:30, 20 березня 2013 р.

У Фірташа хочуть забрати Іршанський ГОК

За оренду Вільногірського та Іршанського комбінатів Дмитро Фірташ до 2012 року сплачував 8 млн доларів на рік за оренду. Після 2012 року в результаті мирової угоди ставка оренди була підвищена і сьогодні вона становить 13,5 млн доларів, - повідомляє Перший з посиланням на ТВі

«Порівнявши просто виробничі показники з тією ж мозамбікською або австралійською компаніями, можна розрахувати, що приблизно Іршанський і Вільногірський ГЗК поточно повинні давати 150 мільйонів доларів прибутку. Уявіть собі ситуацію – у вас є квартира, і ви її здаєте в оренду за 1500 гривень, а хтось її здає в суборенду за 15 тисяч гривень. Це ефективне чи неефективне використання державного майна?», - каже депутат.

«Ми будемо ініціювати припинення даних договорів оренди, щоби ці підприємства виставляли на конкурентний аукціон і держава могла отримати з них ринкову ціну», - додає Різаненко.

Нагадаємо, що підприємство Дмитра Фірташа має бажання розробляти нові кар’єри на Житомирщині. Зокрема вони уже отримали документи на розробку Торчинського родовища ільменітів.

На черговій сесії обласної ради депутати будуть підіймати питання про скасування дозволів на розробку титанів. Проголосувати за це обіцяв і голова ОДА Сергій Рижук разом із фракцією Партії регіонів. Утім люди кажуть, що скасування дозволу нічого не дасть – підприємство вже отримало ліцензію на видобування титану і тому буде в суді відстоювати право на розробку кар’єрів.

До того ж, завтра, під стіни Житомирської ОДА прийде відразу три групи мітингувальників. Зокрема, одна із них буде просити не видобувати титанову руду на Житомирщині. Також будуть мітингувати працівники ТТУ, аби їм виплатили зарплату. Прийдуть і представники громадських організацій, які проситимуть не витрачати 2 мільйони гривень на пам’ятник Кременицькому.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...