• Головна
  • На берегах річки Лісової: Живописні осінні краєвиди в Житомирі. ФОТО
ФОТО
14:00, 9 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

На берегах річки Лісової: Живописні осінні краєвиди в Житомирі. ФОТО

ФОТО
На берегах річки Лісової: Живописні осінні краєвиди в Житомирі. ФОТО

Житомир багатий на прекрасні місця та живописні пейзажі. Восени навколо можна побачити справжню барвисту казку. Сьогодні ж пропонуємо поглянути на осінні краєвиди в мікрорайоні Богунія. Світлини зроблені на берегах річки Лісової.

Читайте також: Аналог Камінного села "заховався" в лісах поблизу Житомира

Довідково. Лісова Кам'янка — водойма, яка протікає в межах обох районів Житомирської області (Житомирського та Черняхівського). Це ліва притока річки Тетерів (басейн Дніпра).

Читайте також: Затишний та атмосферний: житомирський гідропарк у жовтні. ФОТОРЕПОРТАЖ

На берегах річки Лісової: Живописні осінні краєвиди в Житомирі. ФОТО, фото-1

Річка починається на захід від с. Новопіль. Тече Лісова низовиною Полісся на південний схід. На південь від центру Житомира річка впадає до відомої річки, що є головною водною артерією Житомирі під назвою — Тетерів.

Довжина водойми сягає більше тридцяти кілометрів, басейн має площу більше 600 км². Долина Лісової Кам'янки коритоподібна і має ширину до чотирьох кілометрів, а глибину — близько двадцяти метрів. У верхів'ї заплава заболочена. Річище Лісової Кам'янки слабозвивисте, а його пересічна ширина сягає близько п’яти метрів. Похил водойми 1,6 м/км. У пониззі, в межах обласного центру Житомирщини, річище відрегульоване.

На берегах річки Лісової: Живописні осінні краєвиди в Житомирі. ФОТО, фото-2

Праві притоки річки — Міхіченка, Печеринка та Лісна.

Ліві притоки річки — Синяк, Хороблівка, Крошенка та Безіменна.

В межах Житомира водойма тече всього лише упродовж декількох кілометрів. В цьому населеному пункті до річки впадають й інші: Довжик, Рудавка, Лісна, Коденка та Крошенка. Це є однією з вагомих причин, чому стан екологічний стан Лісової Кам'янки можна вважати незадовільним.

Від назви цієї водойми походять такі топоніми, як: село Кам'янка, провулок Закам'янський, а також вулиці Кам'янська та Закам'янська.

На берегах річки Лісової: Живописні осінні краєвиди в Житомирі. ФОТО, фото-3

Цікаві факти

У XIX століть і річка Коденка витікала із Хлугового (Хлупового) озера, яке було на місці нинішнього Житнього ринку у Житомирі. Довжина річки була приблизно 3 км. Спочатку річка текла на північний, а потім на південний захід майже через все місто і неподалік від Польського кладовища впадала у річку Кам'янку. Сучасна Коденка збереглася лише у пригирловій частині довжиною приблизно 208 м.

На берегах річки Лісової: Живописні осінні краєвиди в Житомирі. ФОТО, фото-4

У минулому річка Рудавка брала початок із озера неподалік від сучасної школи ЗОШ № 3. Довжина річки була приблизно 1,5 км. Рудавка збереглася лише у пригирловій частині, довжина якої приблизно 604 м. Нині протікає переважно на південний захід за 192 м від площі Перемоги в Житомирі. Тече понад костелом святої Софії з північно-західної та північної сторони і проти вулиці Мальованської набережної впадає у річку Кам'янку.

На берегах річки Лісової: Живописні осінні краєвиди в Житомирі. ФОТО, фото-5

Текст за матеріалами «ВікіпедіЯ»

Фото: «Валера Химич»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#річка #лісова #кам'янка #житомир #житомирщина #область #житомирська #фото #природа #світлини #пейзажі #краєвиди #водойма
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...