• Головна
  • Громади Житомирщини можуть «верстати» проекти бюджетів на 2021 рік
17:30, 13 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Громади Житомирщини можуть «верстати» проекти бюджетів на 2021 рік

Громади Житомирщини можуть «верстати» проекти бюджетів на 2021 рік

Вчора, 12 жовтня 2020 року, Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт N3614, який був ухвалений Верховною Радою України 17 вересня 2020 року. Закон, на який очікували органи місцевого самоврядування, а особливо місцеві фінансисти, надає можливість формувати проєкти місцевих бюджетів на 2021 рік. Цим Законом закріплюються фінансові повноваження місцевих рад та незалежність громад від районних бюджетів. Про це повідомляють в Житомирському РВ АМУ.

Громади Житомирщини можуть «верстати» проекти бюджетів на 2021 рік, фото-1

«Законопроєкт №3614 передбачає внесення змін до Бюджетного кодексу України, якими закладається основа бюджетної системи України відповідно до дворівневої концепції місцевого самоврядування «громада-область», а саме: розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад; встановлення доходів і видатків для новоутворених сільських, селищних, міських територіальних громад (бюджетів місцевого самоврядування) в обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ; формування бюджетів районів за рахунок доходів від районної комунальної власності», - пояснює регіональний консультант з бюджетних питань АМУ у Житомирській області Сергій Гаращук.

Закон передбачає завершення бюджетної децентралізації, збереження за бюджетами громад 60% ПДФО, що позитивно вплине на підтримання фінансової спроможності місцевих громад. Не менш важливим є чітка законодавча норма щодо передачі комунального майна до комунальної власності громад зі спільної власності громад району за місцем їх територіального розташування.

Джерело: Житомирське відділення РВ АМУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громади #верстати #бюджет #участі #бюджет участі #отг #децентралізація #фінансування #указ #президента #влада #законодавство
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...