• Головна
  • Історія Житомирського фонтану на Мистецькому бульварі
11:00, 22 березня 2013 р.

Історія Житомирського фонтану на Мистецькому бульварі

Усі житомиряни колись були на Мистецькому бульварі (сквер навпроти театру). Але мало хто знає, що там було раніше.

Соборний майдан у ХІХ столітті. На задньому плані Кафедральний собор російської церкви зведений після низки польських національно-визвольних повстань наприкінці ХІХ століття з метою русифікації житомирян. До другої половини ХІХ століття в Житомирі були здебільшого католицькі та греко-католицькі храми.

Це загальна історія цього місця, подана у більшості джерел нашого часу. Але на все так просто і гладко. Звернімо увагу на капличку, що стоїть на повороті трамваю. Вана присвячена пам'яті жертва Декабристського руху. За документами, під нею було перезахоронено близько двох десятків житомирян.

Сьогодні ж точно на тому місці збудовано фонтан. Більшості житомирян він відомий своїм скандалом з відмивання грошей та непомірно довгим будівництвом.

Є багато версій що до нього. Навіть містичних. Адже, як писалося раніше, на місці фонтану раніше була капличка з захороненням. Тобто, перед тим, як будувати фонтан, влада міста мала дата розпорядження на перезахоронення. Але чому ж цього не відбулося? Мабуть, це назавжди залишиться загадкою.
Натомість в житомирян з'явилася легенда: кожного року, опівночі на День міста в цьому фонтані можна побачити замість свого відображення обличчя Декабристів.

Правда це чи вигадка - судити не мені але факт залишається фактом.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...