• Головна
  • Пасія – молитовна згадка Страждання Спасителя
15:50, 22 березня 2013 р.

Пасія – молитовна згадка Страждання Спасителя

У дні Великого посту, коли Церква готується до найвеличнішого свята зі свят – Пасхи Христової, православні храми «переоблачаються» зі світлих тонів у темні, у них лунають вже не урочисті, а скорботні піснеспіви, що допомагає віруючим зосередитись на «покаянному характері» великопісних служб.

Однією із таких служб є Пасія (з латинської мови «passio» – «страждання»), під час якої прочитуються уривки з Євангелія про Хресні Страждання Ісуса Христа.

Пасія складається із читань уривків з Євангелія про Страждання Спасителя та православних піснеспівів Страсної П`ятниці і Страсної Суботи.

Кожен свідомий православний християнин повинен співпереживати Розіп`ятому Христу, повинен, згідно словам преподобного Іоанна Дамаскіна, розпинатися і бути похованим разом із Христом, щоб третього дня разом із Ним воскреснути (Пасхальний канон: пісня 3, тропар 2).

Саме тому останній піснеспів Пасії «Прийдітьвшануємо» завершується словами, зверненими до Спасителя, в яких закладена основа віри – «Покажи нам і славне Твоє Воскресіння». Адже ми віримо не лише у Христа Розіп`ятого, але й у Христа Воскреслого і Прославленного.

Шановна громадо Житомира та гості міста.

Запрошуємо Вас 24 березня 2013 року Божого взяти участь у богослужінні – Чин Пасії відбудеться о 16.00 годині.

cYimyHZNO1Y

 IMG_5444

 

 

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...