Валерій Гарбуз: Немає ніякої законної підстави для дострокового припинення моїх повноважень

На 24-й сесії Новогуйвинської селищної ради шостого скликання з результатом двадцять вісім голосів - за,  п’яти – проти, депутати проголосували по питанню “Про дострокове припинення повноважень селищного голови ”. Сайт 0412.ua звернувся до Валерій Гарбуза з проханням прокоментуваи ситуацію і рішення селищної ради.

Згідно п.4, ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Рішення сільської,  селищної,  міської ради у  п'ятиденний строк  з  моменту  його  прийняття  може  бути зупинено сільським, селищним,  міським  головою  і  внесено   на   повторний   розгляд відповідної  ради із обґрунтуванням зауважень.  Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення.

Якщо рада відхилила зауваження  сільського,  селищного,  міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального  складу ради, воно набирає чинності ”.              

Відповідно до п.4, ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, я зупинив рішення 24-і сесії Новогуйвинської селищної  в зв’язку з чисельними порушеннями, а саме:              

1. Відповідно до п.3, ст. 6, “Регламенту Новогуйвинської селищної ради шостого скликання ” пропозиції щодо кожного питання яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії ради подаються до апарату ради з проектом відповідного рішення, яке пропонується прийняти з цього питання. Проекти рішень повинні бути юридично обґрунтовані. Депутати подали до апарату ради тільки звернення і проект рішення. Ніякого обґрунтування необхідності прийняття рішення “Про дострокове припинення повноважень селищного голови ” не було надано.     

2. Згідно п.3, ст.15, Закону України “Про доступ до публічної інформації ” проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. Проект рішення “Про дострокове припинення повноважень селищного голови ” був поданий в селищну раду на при кінці дня 07.03.2013р., а оприлюднений лише 11.03.2013р., тобто всього за шість робочих днів до сесії.              

3. Відповідно до ст. 47 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” постійні  комісії  ради  є органами ради,  що обираються з числа  її  депутатів,  для  вивчення,  попереднього   розгляду  і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.              

Постійні комісії  за  дорученням ради або за власною ініціативою  попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету,  вивчають і готують питання про стан та розвиток  відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва,  інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з  цих  питань,  виступають  на  сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Питання про припинення повноваження селищного голови на засіданні постійних комісій не розглядалося і не обговорювалося.

4. Згідно п.2, ст. 79 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,     “Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені,  якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень ”. Згідно ст.62, Конституції України “особа вважається невинуватою у вчиненні злочину ... доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду ”. Оскільки депутати не надали жодного рішення суду який би підтверджував що селищний голова порушив закон, або Конституцію, то немає жодної законної підстави для постановки питання “Про дострокове припинення повноважень селищного голови ” 

Селищний голова                                                                           В.О. Гарбуз

 IMG_7050

Валерій Гарбуз вважає, що з такими чисельними порушеннями Новогуйвинська селищна рада доволі часто приймає рішення:

- Депутатська більшість, яку очолює депутат Решотка В.В. працює за принципом: «Якщо  не можна, але дуже хочеться то можна». І ніхто їм не авторитет. Вони не тощо не прислухаються до селищного голови, а навіть до прокурора Житомирського району. В 2011 році своїм рішенням сесія скасувала рішення виконкому. Прокурор виніс протест на це рішення. Депутати повторно розглянули вказане питання і відхилили його. Прокуратура була вимушена в судовому порядку доказувати свою правоту. І це не єдиний випадок. За позовною заявою селищного голови судом було визнано недійсним і скасовано вісімнадцять рішень селищної ради. Ну зрозуміло, навіщо депутатам такий селищний голова, який не дозволяє творити те що їм хочеться.

Ну хочеться, наприклад депутату Решотці В.В., який до речі є головою земельної комісії,  отримати три земельні ділянки під розміщення торгівельних кіосків. Звертається він до селищного голови з цим питанням, а той і каже: « Та без проблем, але ти ж знаєш що всі земельні ділянки комерційного призначення надаються лише через аукціон». А за аукціон потрібно платити, а так не хочеться, та і хтось інший може перемогти. Звертається Решотка В.В. до депутатів своєї більшості, і ті приймають рішення надати йому земельні ділянки в оренду без аукціону. Але селищний голова і тут заважає, накладає на ці рішення «вето», але депутати повні рішучості догодити своєму лідеру і долають «вето». Слава Богу, що депутати не мають права відхиляти рішення суду, який скасував незаконно прийняті рішення.

Хоча що там рішення суду, плювати Решотка В.В. хотів на рішення суду. Ще наприкінці 2011 року Житомирський окружний господарський суд зобов’язав його матір Решотку Н.М. на яку записаний весь його бізнес і також депутата селищної ради, звільнити три земельні ділянки на яких незаконно розміщені їх торгівельні кіоски. Рівненський апеляційний господарський суд залишив в силі рішення окружного господарського суду.  Пройшло більше року. За весь цей час була звільнена лише одна з трьох земельних ділянок. У черговий раз він випросив у суду відстрочку як би для того, щоб за два місяця попередити працівників торгівельних точок про звільнення. Року йому мабуть не вистачило. Ну і що, хтось попереджений, чи звільнений? Продовжує все працювати як і працювало. Решотка В.В. знайшов інший вихід - звільнити селищного голову і все, ніхто більш і не згадає про ті дві незаконно захоплені земельні ділянки.

Решотка В.В. також поставив перед собою ще одну мету – будь-якою ціною отримати посаду заступника селищного голови. Бізнес це непогано, але 2500 грн. оклад плюс надбавки, не можуть бути заявими. Тим більше, що бізнес записаний на матір. Крім того бізнес йде набагато краще, коли ти ще й при владі. Але на превеликий жаль для Решотки В.В. кандидатів на посаду заступника селищного голови на затвердження сесії може подати лише селищний голова. А селищному голові такий заступник для чого, щоб до тюрми довести? І ось вже на протязі майже двох років іде запекла боротьба за цю посаду. Майже півтора року обов’язки заступника виконує то один, то другий працівник селищної ради. А депутатська більшість, відмовляється затверджувати будь кого окрім Решотки В.В. І це ще одна підстава для того щоб прибрати селищного голову. Тільки виникає запитання, на кого працюють депутати обрані народом, на народ, чи на Решотку В.В.?

Виникає запитання, а куди дивиться районна влада? На протязі двох з половиною років колошматить найбільшу в області селищну раду, і що не має можливості допомогти вийти з цієї ситуації? Мабуть ні, тому що Решотка В.В. зі своїми депутатами і в гріш не ставить цю владу. У 2011 році під час проведення однієї з сесій депутати на чолі з Решоткою В.В. безпардонно виставили з залу засідань І-го заступника голови Житомирської РДА Кур’яту П.В., а разом з ним двох голів управлінь Житомирської РДА: фінансів і юстиції, проголосувавши про проведення сесії в закритому режимі. А зовсім недавно 05.03.2013р, під надуманим приводом вся ця більшість встала і залишила зал засідань, не звертаючи увагу, що на сесію прибув сам Голова Житомирської РДА Кулик А.Є.

У багатьох може виникнути питання: «Хто ж це такий Решотка В.В., який ігнорує навіть районну владу?». Я думаю всім зрозуміло, що якби не було б у нього міцної «криші», «криші», яка міцніша ніж районна влада, то навряд чи якийсь дрібний приватний підприємець дозволив собі так поводитися, - зауважує Гарбуз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
172 перегляди у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Кримінал
У березні 2018 року у Житомирі було вчинено напад на приватного підприємця. Увечері, коли чоловік повертався додому, у під’їзді його будинку троє незнайомців, застосувавши силу та сльозогінний газ, відібрали сумку. У ній потерпілий, який займається обміном валют, ніс кошти у гривнях та валюті на загальну суму майже 8 мільйонів гривень, повідомили в ГУ НП у Житомирській області. - Робота над розкриттям цього розбою і стала стартом викриття злочинної групи,...
Новини компаній
Останні екземпляри книги "Маріуполь. Останній форпост". Перевидання не буде. Поспішайте купити чесну книгу про події 2014-2015 років в Маріуполі і Приазов'ї. "Маріуполь. Останній форпост" - читають в Празі та Відні, Берліні та Тбілісі, Луцьку і Тернополі, Києві та Львові, Донецьку та Краматорську. Книга говорить голосом тих, хто бачив, чув і сам був учасником страшних і трагічних подій 2014 - 2015 років в Маріуполі. У ній немає оціночних суджень - тільки ф...
Суспільство
Встановлення розподільного обліку теплової енергії дасть можливість кожному українцю заощаджувати споживання тепла і платити виключно за власним лічильником. Вибір споживачами оптимальної системи індивідуального обліку здійснюється за технічної можливості інженерних систем й економічної доцільності для кожного будинку. Так прокоментував прийняття на засіданні Уряду проекту постанови «Про затвердження Порядку визначення технічної можливості встановлення вуз...
Суспільство
Житомирська область цьогоріч отримала бюджетні кошти для виплати грошової компенсації на придбання житла учасникам антитерористичної операції в повному обсязі. У 2018 році вже для 26 родин учасників АТО придбали житло. Всього за рахунок бюджетних коштів в області протягом  2016 - 2018  років придбали житло для 136 родин учасників АТО, повідомили в ОДА. Наразі Житомирська область отримала бюджетні кошти в повному обсязі для придбання житла у 2018 році 42 ро...
Спорт
Перше місце на Чемпіонаті України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 15 років виборола Вікторія Бронікова. «Вчора Вікторія отримала перемогу на Чемпіонаті України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 15 років. Виступала у категорії 81кг та підняла в сумі 122кг. Зараз Вікторії 14 років, тому на наступний рік теж плануємо брати участь. І сподіваємося, що вона займатиметься важкою атлетикою і надалі у вищих вікових категоріях», – розповів трен...
Суспільство
На Житомирщині майже завершена масштабна реконструкція центру вертебрології під центр реабілітації військових та інвалідів. Після завершення усіх робіт у медзакладі надаватимуть новітні та унікальні послуги вертебрології та реабілітації. У центрі військові зможуть відновити рухи пошкоджених частин тіла та втрачені життєві навики. За рік центр прийматиме близько 5,5 тисяч пацієнтів, повідомили в ОДА. За словами заступника голови Житомирської ОДА Романа Щебе...
Суспільство
Опалювальний сезон у місті розпочнеться з 17 жовтня. "Почати надання послуг з теплопостачання в лікарнях, закладах освіти, інших об'єктах соціально-культурної сфери, а також в житлових будинках м. Житомира з 17 жовтня", йдеться у рішенні міськвиконкому. Подача тепла почнеться з об'єктів соцсфери (лікарень, шкіл, тощо), потім - у житлові будинки малої поверховості, а після цього в багатоповерхові будівлі. Всі житлові будинки й навчальні заклади готові до ув...
Суспільство
У Житомирській області функціонує 43 дитячі будинки сімейного типу. Все більше дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знаходять свою другу сім’ю саме в таких будинках. Нещодавно в області створено ще два ДБСТ з Івано-Франківської та Кіровоградської областей, повідомили в ОДА. У дитячих будинках сімейного типу на Житомирщині виховується 286 дітей. Нещодавно до Пулинського району переїхала вся родина з власною дитиною та 7 вихованцями з...
Новини компаній
Недогледіли ... Які питання потрібно собі задати сьогодні і що потрібно зробити, щоб потім не було нестерпно боляче, від цієї простої і одночасно жорстокої думки «недогледів ....» Щодня в голові турботливого батька паморочиться рій питань потребують відповідей: Відвідує чи моя дитина школу? Чи не прогулює уроки? Як з ним спілкуються вчителя? Чи не ображають старші за віком? Де і з ким він проводить час після школи? Чому його вчить цей репетитор і вчить вза...