• Головна
  • Грип близько, а в Житомирській області на вакцину не виділено ні копійки
11:00, 21 жовтня 2010 р.

Грип близько, а в Житомирській області на вакцину не виділено ні копійки

У Житомирі та області протягом останнього тижня внаслідок несвоєчасного початку опалювального сезону захворюваність населення на грип та ГРВІ зросла на 42%.

Про це повідомив завідувач проти епідеміологічним відділенням Житомирської обласної санітарно-епідеміологічної станції Анатолій Головченко.

На щастя, в останні дні реєструється зниження рівня захворюваності.

Попри все, у 2010 році у Житомирській області протигрипозними вакцинами не щеплено жодної людини. У 2009-му їх було «аж» 178 – найнижчий показник по Україні. Причому 60 осіб – це медичні працівники Брусилівського району, котрі працювали у вогнищах грипу. Кошти на придбання вакцини для медиків виділила Брусилівська райдержадміністрація. 118 осіб придбали вакцину за свої кошти.

«Вакцини проти грипу не відносяться до тих, які мають обов’язково закуповуватися за державні кошти. Згідно із законодавством, гроші на цю вакцину повинні виділятися із місцевих бюджетів», - каже Анатолій Головченко.

Досі у Житомирській області не виділено ні копійки на придбання вакцин, котрі містять активні штами грипу.

В інших областях кількість людей, які отримали щеплення проти грипу, коливається від 5 до 10 тисяч осіб.

Як повідомив Анатолій Головченко, днями у Житомирі було проведено два засідання обласної надзвичайної протиепідеміологічної комісії, рішенням якої головам райдержадміністрацій рекомендовано виділити кошти для проведення щеплень у групах ризику, тобто, у школах-інтернатах, будинках престарілих, медичних закладах, управліннях МЧС, міліції, водоканалах, пекарнях та інших закладах.

У цьому році в Україні зареєстровано 5 вакцин для проведення щеплень, які мають активні штами грипу. Причому відмічається зниження вартості вакцин. Наприклад, флакон «Ваксі грип» коштує 60 гривень на противагу минулорічній ціні у 100 грн.

«Було б непогано, якби кандидати в мери та депутати проспонсорували закупку протигрипозної вакцини для людей, це було б найкращою агітацією», - вважає Анатолій Головченко.

За прогнозами Міністерства з охорони здоров’я України, підйом захворюваності на грип та застуду в Україні очікується у листопаді-грудні 2010 року, пише Житомир.info.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...