• Головна
  • У Житомирській області виявили в гільзі листівки ОУН-УПА 1947 року випуску
ІСТОРІЯ
15:30, 30 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

У Житомирській області виявили в гільзі листівки ОУН-УПА 1947 року випуску

ІСТОРІЯ
У Житомирській області виявили в гільзі листівки ОУН-УПА 1947 року випуску

Історична знахідка зробили в лісі в Житомирській області - листівки ОУН-УПА, датовані 1947-им роком, які були сховане в гільзі італійського артилерійського снаряду.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Місцину, де знайшли послання, глибоко в лісі під Радомишлем називають повстанським хутором. Сторонньому без провідника не дійти. "Якраз на цьому хуторі діяла підпільна організація в складі шістьох людей", - кажуть краєзнавці.

Пан Сергій, який знайшов гільзу із історичною пам’яткою, вважає своїм захопленням пошук історичних артефактів, проте науковці називають таких "чорними археологами". Чоловік каже, на гільзу, яка стирчала з-під землі, з товаришем натрапили випадково, вона була закрита дерев’яним кілком, усередині - намоклі жовті папери. "Газета "Зов Крові" крайового проводу, то вона така рідкісна, листівки вони були поширені. Ось за що бореться українська повстанська армія, це така брошурка", - показує чоловік знахідку.

Агітаційні листівки ОУН-УПА датовані 1947роком. Загалом п’ять друкованих видань із закликами спротиву сталінському режиму та боротьби за українську незалежність. Директор краєзнавчого музею не дивується. Каже: тут, під Радомишлем, колись був потужний осередок УПА. "Ми були одним з епіцентрів національно-визвольної боротьби національно визвольної боротьби в той час. Соколовський, отаман Струк, Мордалевич, Лисиця. Цей район. Був активним", - розповідає в.о. директора Радомишльського краєзнавчого музею Сергій Галицький.

Українські повстанці ховали агітки далеко у лісі, лише у їм відомих місцях - могли заховати у дупло чи нору, тому знайти такий схов велика рідкість. Сімдесят років тому такі листки загрожували розстрілом.

Музейники кажуть, знайдене на Житомирщині повстанське послання руйнує стереотип, що УПА активно діяла лише на Заході України. І хочуть, щоб пошуковці передали знахідку у фонди музею. Утім, ті робити цього не поспішають. Кажуть, на чорному ринку ціна такої гільзи з листівками стартує від 2 тисяч гривень.

Олена Кузнєцова, tsn.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#листівки #оун #упа #гільза #житомирщина #історія #житомирська #область #відео #сюжет #краєзнавці #розкопки #археологи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...