• Головна
  • 75 млн грн з початку року виділила Житомирська ОДА на підтримку культурних заходів
08:00, 4 листопада 2020 р.
Надійне джерело

75 млн грн з початку року виділила Житомирська ОДА на підтримку культурних заходів

75 млн грн з початку року виділила Житомирська ОДА на підтримку культурних заходів

Незважаючи на карантинні обмеження, які цьогоріч багато в чому визначають пріоритети виділення коштів, Житомирська облдержадміністрація продовжує активно підтримувати заклади культури та сприяти проведенню конкурсів, фестивалів та інших заходів.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОДА.

За інформацією Департаменту культури, молоді та спорту ОДА, загалом на зазначені цілі протягом 10 місяців 2020 року профінансовано близько 75 млн грн.

З початку року в усіх районах області відбулося понад 85 культурно-мистецьких та молодіжних заходів, які дали змогу жителям області розкрити свої таланти, знайти нові захоплення та реалізувати себе. Також обласна влада постійно надає підтримку музейним установам. Один із них – Музей космонавтики імені С.П. Корольова – за активного сприяння облдержадміністрації у вересні цього року Указом Президента України отримав статус національного. Кошти обласного бюджету спрямовують, зокрема й на підтримку театрів, філармоній, бібліотек Житомирщини, а також на виплату стипендій творчим особистостям.

«Ми намагаємося всіляко підтримувати проведення вже традиційних для Житомирщини фестивалів та нових, цікавих для молоді подій. Звичайно, що цього року проведення таких заходів стикнулося з певними обмеженнями через пандемію коронавірусу. Можливо вони не були такими масовими, як зазвичай. Але нам вдалося втримати баланс: забезпечити насичену культурну програму та разом із цим дотриматися вимог безпеки під час проведення заходів», – наголошує голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Жителі області цього року мали змогу взяти участь у різноманітних фестивалях, конкурсах, семінарах, присвячених творчості та історичному спадку видатних українців – наших земляків: Лесі Українки, Максима Рильського, Олени Пчілки, Сергія Корольова. Учасники заходів нових форматів мали змогу дізнатися про особливості молодіжних субкультур, побачити витвори вуличного мистецтва, а також інновації у галузі автосвітла та автозвуку. Значна кількість подій була спрямована на національно-патріотичне виховання молоді, а також розвиток у юних українців навичок та інтересу до молодіжної політики, розуміння власної ролі у громадянському суспільстві.

Найбільш масовими заходами з початку року на Житомирщині стали культурно-мистецький фестиваль “ZT-EXPO 2020”, вшанування річниці Соборності України, а також Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Також жвавий інтерес у жителів області викликали Фінал чемпіонату “ЕММА Україна 2020” з автозвуку та тюнінгу й молодіжний чемпіонат “Челендж-2020”.

Протягом 10 місяців 2020 року обласною владою було спрямовано понад 70 млн грн на підтримку 5 музеїв, 3 бібліотечних закладів, 2 театрів, обласної філармонії та ансамблю «Родослав». Крім того, творча молодь, заслужені діячі культури та мистецтв, народні артисти отримали стипендій на суму понад 1 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#культура #виділення #кошти #гроші #ода #облдержадміністрація #житомирщина #житомирська #область #75 #млн #грн #виділення #фінансування #культурні #заходи #івенти
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...