• Головна
  • Житомирщина доєдналася до Всеукраїнського флешмобу "Запитай Нардепа"
АМУ
17:45, 11 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Житомирщина доєдналася до Всеукраїнського флешмобу "Запитай Нардепа"

АМУ
Житомирщина доєдналася до Всеукраїнського флешмобу "Запитай Нардепа"

Асоціація міст України продовжує роботу з відстоювання інтересів місцевого самоврядування та збереження фінансового ресурсу для територіальних громад.

Нині найбільш актуальні три виклики для новостворених місцевих рад:

  • збереження місцевого акцизу на пальне,
  • відкликання законопроєкту №3801 щодо розпорядження землями комунальної власності,
  • імперативний мандат депутатів місцевих рад.

Аби вкотре нагадати про законопроекти, від яких напряму залежить завтрашнє життя ОМС, ініціювали Всеукраїнський флешмоб #ЗапитайНардепа. Саме ці три питання озвучують громади та хочуть почути думку своїх парламентарів.

#НардепВідповідає

1. Збереження місцевого акцизу на пальне.

Чи підтримують народні депутати забезпечення зарахування на постійній основі частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування? Адже скасування цього джерела доходів призведе до втрат 7,5 млрд грн доходів місцевих бюджетів.

2. Відкликання законопроєкту №3801 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розпорядження землями комунальної власності.

Проєкт передбачає, що будь-яке рішення місцевої ради з земельного питання має прийматися депутатською більшістю у 2/3 від загального складу ради. Ухвалення законопроєкту №3801 призведе до того, що велика частина громад не зможе скористатися плодами реформи та отримати з державної у комунальну власність землі, про які йдеться в Указі Президента №449/2020. Адже практично нереально зібрати 2/3 голосів депутатів місцевої ради на підтримку рішень з земельних питань, і такі питання стануть інструментом політичних протистоянь, а не забезпечення прав громадян. Чи свідомі народні депутати, що з/п 3801 паралізує прийняття таких рішень і зупинить оформлення жителями громад своїх прав на землю?

3. Імперативний мандат депутатів місцевих рад.

Чи розуміють народні депутати, чому імперативний мандат шкідливий для кожного жителя громади і суперечить праву ідеї представництва інтересів у першу чергу громади, а не політичної партії?

Сільські, селищні, міські голови, посадові особи місцевого самоврядування та лідери громадської думки у соцмережах публікують відеоролик або текстове звернення із запитаннями. У дописах позначають @народних депутатів та додають хештег #ЗапитайНардепа. Вчора доєдналася до флешмобу і виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська.

У Житомирському РВ АМУ чекають зворотного зв’язку від народних депутатів у будь-який зручний для них спосіб: заповнену форму, відеовідповідь чи пост на офіційній сторінці у соцмережах.

за матеріалами Житомирського РВ АМУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аму #офіс #реформ #асоціація #міст #україни #житомирщина #житомирська #область #житомирщини #флешмоб #запитай #нардепа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...