• Головна
  • На Житомирщині селяни повстали проти підприємства з утилізації боєприпасів
16:58, 27 березня 2013 р.

На Житомирщині селяни повстали проти підприємства з утилізації боєприпасів

Закрити підприємство з утилізації боєприпасів, розташоване поряд із їхніми будинками, вимагають мешканці села Веселівка на Житомирщині. Люди скаржаться - шість років поспіль у них під вікнами лунають вибухи, над селом стелеться чорний дим. А на початку місяця на робочому місці загинув працівник, який розбирав снаряди. Селяни кажуть - на підприємстві не дбають про техніку безпеки, і вимагають припинити вибухи.

Віра Бутрик, місцева жителька: "Це – будинок, в якому я проживаю на даний момент із дітьми. А це – знаходиться корпорація “ТАСКО”, яка утилізує боєприпаси. І боєприпаси розбирають буквально під моїми вікнами".

Про те, що поряд із житловими будинками будуть займатися утилізацією боєприпасів, селяни дізналися, коли почули вибухи на території колишньої військової частини. Люди обурені - ніхто не поцікавився, чи хочуть вони такого сусідства.

Марія Калініченко, місцева жителька: "Ніхто нічого не питав. Ніхто. Робили так, як кому треба. Так що ми нічого не знали. Чутно взриви, взриви. Временами мало, а временами – без конца: раз по разу бухкає, раз по разу. Другий раз так, що аж шибки стукають у вікнах".

Таїсія Остапчук, місцева жителька: "Сиво. Закриває навіть хати, що не видно хатів. Такий туман стелеться, і дуже такий, дуже кислий вкус, нема чим дихать".

За словами місцевих, на підприємстві неодноразово травмувалися люди. А на початку березня на робочому місці загинув працівник, який розпилював снаряди. З'ясувалося - на роботу селянина взяли без навчання, просто "з вулиці".

Микола Павлюк, головний державний інспектор ТУ Держгірпромнагляду у Житомирській обл.: "На сьогодні комісія завершує свою роботу. Однією із причин є допуск до роботи працівника без навчання та перевірки знань".

Люди вимагають у місцевої влади заборонити утилізацію боєприпасів. Однак у сільраді відповідають - у них немає таких повноважень.

Тетяна Киселевич, голова Веселівської сільської ради: "Ця територія, якби, розміщена за межами населеного пункту, розумієте? Ви розумієте, що сьогодні одним словом сказать, що ми закриваєм і все – від нас воно не залежить".

Керівництво підприємства заспокоює людей обіцянками покращити техніку безпеки.

Валерій Павлюков, президент корпорації: "Будет изготовлено дополнительно новое оборудование, которое позволит исключить, даже при желании рабочего, возможность нарушать технику безопасности. В данной ситуации можем сто процентов гарантировать безопасность для жителей села".

Однак люди обіцянкам не вірять. Якщо влада найближчим часом не виконає їхніх вимог - обіцяють підкріпити протести перекриванням доріг.

Оксана Трокоз, Антон Заремський, Житомирщина, 5 канал.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

ТОП новини
НЕДОБУДОВА Без сліз не глянеш: закинута недобудова на Житомирщині, що могла б стати потужним спортивним комплексом, — ФОТО
ПРЕЗИДЕНТ Президент України Володимир Зеленський відвідав з робочою поїздкою Житомирщину,— ФОТО
ВОДОНАПІРНА ВЕЖА Які таємниці «приховує» водонапірна вежа у Житомирі?, — ФОТО
ЦЕНТР ЗАХИСТУ ТВАРИН У Житомирі в серпні діятимуть акційні ціни для власників домашніх улюбленців у КП «Центр захисту тварин»
Оголошення
live comments feed...