Житомирщина з держбюджету отримала медичного обладнання на 2,6 млн євро
Цьогоріч з держбюджету система охорони здоров’я Житомирщини отримала медичного обладнання на 2,6 мільйонів євро – Сергій Рижук
«У народі кажуть: лiпше бути багатим i здоровим, аніж бiдним i хворим – бо нащо бiдному хвороба здалася! Від себе можу додати: здоров’я – найбільший скарб».
Як повідомили в прес-службі облдержадміністрації, про це наголошує голова обласної державної адміністрації Сергій Рижук у своїй статті «Як нам облаштувати Житомирщину».
Нова влада реальними справами турбується про здоров’я мешканців області – на Житомирщині відновили загальну диспансеризацію населення, у центральних районних та міських лікарнях поновлено роботу кабінетів та відділень профілактичних оглядів. Запроваджено централізоване надання хірургічної допомоги хворим з панкреатитами, внаслідок чого у 2,5 рази зменшився показник післяопераційної летальності. Посилення роботи з виконання протитуберкульозних заходів сприяло зниженню на 12% захворюваності на активний туберкульоз та на 17% смертності від нього.
У розрахунку на одного жителя області профінансовані видатки з бюджету склали 309 грн. проти 264 грн. торік. На зміцнення матеріально-технічної бази закладів сімейної медицини з різних бюджетів спрямовано 5,7 млн.грн. З держбюджету система охорони здоров’я цьогоріч отримала медичного обладнання на 2,6 млн.євро та 45 автомобілів. Введено першу чергу центру жінки у місті Бердичеві, пологове відділення Червоноармійської центральної райлікарні, розпочато будівництво другого пускового комплексу центральної райлікарні, проведено реконструкцію фельдшерсько-акушерського пункту у селі Зарубинці Андрушівського району.
З метою подальшого удосконалення спеціалізованої медичної допомоги до кінця року заплановано відкрити відділення ультразвукової діагностики у Коростишівський центральній райлікарні, «Клініки, дружньої до молоді» у Житомирській та Коростишівській центральних райлікарнях, пологові відділення в Олевській центральній райлікарні і Малинському міськрайонному ТМО, реанімаційне відділення в Андрушівській центральній райлікарні.
Сьогодні проблемним для області є висока захворюваність на активний туберкульоз та поширеність онкологічних захворювань, які значною мірою є наслідком аварії на ЧАЕС. Тому у найближчі п’ять років треба збудувати боксований корпус обласного протитуберкульозного диспансеру у смт Гуйва Житомирського району та хірургічний корпус обласного онкодиспансеру, на що необхідно 170 мільйонів гривень., пише RuporZT.