• Головна
  • Житомирські дільничні офіцери поліції викрили шахрая
ПОЛІЦІЯ
08:00, 19 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Житомирські дільничні офіцери поліції викрили шахрая

ПОЛІЦІЯ
Житомирські дільничні офіцери поліції викрили шахрая

Житель обласного центру, повіривши незнайомцю, віддав тому свій мобільний телефон та назад його не отримав. Поліцейські встановили причетного до шахрайства. Розпочато досудове розслідування.

Увечері 17 листопада до Житомирського відділу поліції звернувся 18-річний житомирянин із повідомленням про ошуканство. Парубок розповів, що вдень на вулиці до нього звернувся чоловік з проханням скористатися його телефоном для нібито термінового дзвінка. Хлопець повірив незнайомцю та віддав тому свій ґаджет. Чоловік пішов геть і телефон власникові не повернув.

З’ясовуючи обставини події, дільничні офіцери встановили причетність до кримінального правопорушення 22-річного жителя Бердичівського району. Молодика розшукали. Він визнав свою провину та розповів, що телефон здав до одного з житомирських ломбардів.

Нині триває досудове розслідування за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Поліцейські встановлюють всі обставини та вилучають речові докази.

Законодавством заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) карається штрафом від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Поліцейські зауважують, що вберегтися від подібного роду злодіянь цілком реально, для цього варто запам’ятати самим та розказати дітям, близьким та знайомим деякі правила:

- не передавайте нікому до рук свої телефони, планшетні комп’ютери та іншу техніку, якщо з таким проханням до вас звертаються на вулиці незнайомці під різними сумнівними приводами;

- у випадку, коли до вас просять дати телефон, щоб терміново зателефонувати у «швидку допомогу», поліцію, до рятувальників, за інших екстремальних обставин – зробіть це самі, уточнивши адресу та дані того, хто потребує допомоги. Шахраї зазвичай одразу відмовляються від своїх намірів;

- батькам необхідно щоразу нагадувати про обережність власним дітям. Розкажіть їм, що не можна вихвалятися модними ґаджетами, особливо серед незнайомців, у громадському транспорті, на вулиці, у центрах розваг. Варто ігнорувати прохання однолітків та дорослих «подивитися», як працюють функції телефону, пограти в гру тощо.

- віддаючи ґаджети у ремонт, для гарантійного обслуговування тощо, вимагайте відповідне документальне підтвердження прийнятих у вас речей, чітко обговорюйте терміни виконання робіт, користуйтеся перевіреними сервісними службами.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #житомирщина #житомирська #область #шахрай #правоохоронці #злочин #злочинці #викриття #дільничі #офіцери #крадіжка #телефон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...