• Головна
  • Депутати вирішили не працювати: все рівно в цьому когось назначать винним
15:59, 28 березня 2013 р.

Депутати вирішили не працювати: все рівно в цьому когось назначать винним

Навіщо працювати і вирішувати проблеми міста та людей, якщо можна попіаритись на пошуках винних у цих самих проблемах. А ще краще - цих винних назначати і, заклеймивши, відправляти у відставку. Саме такою логікою, очевидь, озброїлись деякі депутати міської ради, які, по суті зірвали чергов сесію. Її закрили, не прийнявши навіть порядку денного. 

Міський голова Володимир Дебой сказав журналістам, що йому соромно за те, що відбулось у залі. Він звинуватив опозицію у тому, що вони хочуть вийти із складу виконавчого комітету за два роки до виборів, аби спокійно критикувати міську владу. 

Нагадаємо, що сьогодні на початку сесії депутатам не вистачило 2 голоси, аби підняти питання відставки виконавчого комітету. Не змогли відправити у відставку заступників Боровця та Закусила. 

Про питання житомирян - вирішення проблеми інвесторів по Щорса, 155, працівників ТТУ, які третій місяць сидять без зарплати і котельні по вулиці Жуйка, яку можуть забрати, ніхто навіть не згадав.

Коли відбудеться наступне засідання поки що невідомо.

Пошуки крайніх - безкінечна історія

Ініціатором чергового "бунту", як це не дивно, став молодий депутат Олег Горай. На початку сесії він заявив про недієздатність чинного виконкому і почав вимагати відправити його у відставку. А заодно туди ж послати заступників міського голови.

Як само виконком заважає депутату Гораю працювати і які його ініціативи він блокує, залишилось загадкою. Незрозуміло, чому про ці проблеми заговорили саме зараз. Напередодні сесії ніхто жодних заяв про проблеми з виконкомом не озвучував. Притому, що багато хто звик видавати гучні заяви з найменшого приводу.

Ще раніше в усіх проблемах депутати звинувачували вже екс-секретаря міської ради Наталію Леонченко. Майже два місяці вони витратили на її відставку і... благополучно забули про всі негаразди. Леонченко пішла, але краще працювати депутати не стали. І знову знайшли в цьому винних.

Хоча, можливо, таким чином Горай вирішив помститись Дебою, який не захотів подавати його кандидатуру на посаду секретаря. Тоді Дебой подякував Гораю і порадив набиратись досвіду, а на посаду запропонував Пивоварову.

В будь-якому разі, питання нової відставки було поставлене на голосування, але не набрало необхідної кількості голосів. Але депутати не заспокоїлись. Михайлець заявив, що Дебой має сам розпустити виконком. На це, зрозуміло, мер не пішов.

Менше слів і більше дій

Звинувачувати одну лише опозицію у зриві сесії не можна. Якби міський голова більш харизматично та дієво вів засідання сесії, то подібного могло б взагалі не статись. Дебой мав гарну можливість взяти ініціативу в свої руки. Але замість того, щоб, вислухавши пропозиції по відставці виконкому, одразу поставити їх на голосування і на цьому всі питання закрити. Депутати рішення не підтримали і на цьому можна було одразу ставити крапку. І вольовим рішенням перейти до інших питань.

Дебой же вирішив "забалакати" проблему. Майже годину в залі вислуховували різні позиції за і проти, думки, підиваючи і без того хитку дисципліну.

Дебой навіть проконсультувався у екс-мера Віри Шелудченко, яка одразу сказала - потрібно ставити питання на голосування і не боятись. Хай, мовляв, депутати вирішують. І нічого страшного у відставці виконкому немає. За три дні можна новий затвердити.

Коли ж Дебой наважився таки провести голосування, його результати "потонули" в подальшій балаканині.

Що спільного між поганим танцюристом і депутатом?

Якби депутати більше думали про своїх виборців і їх проблеми, то мали б працювати більш відкрито і послідовно. Було б зрозуміло і логічно, якби ті ж Горай і Михалець напередодні сесії заявляли про проблеми з виконкомом, відкрито говорили, що якісь їхні ініціативи блокуються. Або  прийшли на виконком, щоб особисто проконтролювати його роботу.

Але нічого подібного. Для широкого загалу проблема з'явилась лише під час сесії.

Така поведінка більше скидається на лобіювання власних інтересів і намагання перерозподілити сфери впливу. Адже вибори нового виконкому - це гарний шанс виторгувти собі якихось преференцій. Де тут інтереси виборців - не зовсім очевидно. М'яко кажучи.

Варто сподіватись, що депутати нарешті перестануть воювати за свої шкурні інтереси і нарешті почнуть працювати.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...