• Головна
  • Веселе й активне дозвілля: як батькам та дітям пережити карантин та стати ближчими?
БАТЬКИ ТА ДІТИ
15:00, 25 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Веселе й активне дозвілля: як батькам та дітям пережити карантин та стати ближчими?

БАТЬКИ ТА ДІТИ
Веселе й активне дозвілля: як батькам та дітям пережити карантин та стати ближчими?

Стосунки батьків та дітей – річ тендітна, має безліч підводних течій. А коли у справу втручається ще й карантин, тоді ситуація може ще більше загостритися.

Ми чудово розуміємо, що умови карантинних обмежень створюють дискомфорт, вносять корективи у різні галузі нашого життя. Але мудрість, терпіння, нові знання — багато в чому можуть допомогти нам урізноманітнити період карантину. Більше того, ми навіть знаємо декілька порад, які допоможуть батькам з дітьми стати значно ближчими за цей час!

Фахівець Олег Романчук, котрий розуміється на психології як ніхто інший, точно знає маленькі секрети, які стануть в нагоді і дорослим, і дітям!

Довідка. Олег Романчук, директор Інституту психічного здоров'я УКУ та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії; дитячий психіатр, психотерапевт центру «Коло сім'ї».

1. Ми не допоможемо дітям, якщо спершу не подбаємо про себе

Саме так! Багато хто, можливо, здивується, але директор Інституту психічного здоров'я УКУ радить батькам не забувати про своє здоров’я. І має він на увазі не лише фізичне, а й моральне. Якщо дорослі нервують, роздратовані, виснажені, тоді їм буде вкрай важко дати дітлахам відчуття безпеки, захищеності та підтримки.

Отож, дорослі, дбайте про власний психологічний стан – планування дня, ресурсні активності, взаємопідтримка, сон і здорове харчування, зв’язок з цінностями, фізична активність тощо.

2. Спілкуйтеся зі своїми дітьми на теми, які їх хвилюють

Спілкування – фундамент міцних, довірливих стосунків між батьками та дітьми. З нашими чадами варто обговорювати різні теми, починаючи від того, як справи в школі, розповісти про карантин, коронавірусну інфекцію, обговорити майбутню подорож, наприклад, на море тощо, завершуючи якимись глобальними питаннями, як-от: чому на планеті все відбувається саме так тощо. Перелічувати теми можна ще довго. Головне – бути з дітьми щирими, слухати й чути їх, ділитися з ними своїми питаннями, думками, почуттями… Діти мають змалечку розуміти, що зі своїми батьками можна спілкуватися на різні тематики, їм варто довіряти. А це, без перебільшення – ціле мистецтво.

3. Батьки мають допомогти зрозуміти своїм чадам, чому ж карантинні обмеження такі важливі, і чому варто дотримуватися всіх рекомендацій медиків, особливо пов’язаних з пандемією.

Такі дії дадуть дітям зрозуміти, в чому ж сенс тих, чи інших дій, чому вони настільки важливі. До того ж, малеча в такий спосіб відчує впевненість, почуття певного контролю над тим, що відбувається. А також дитина усвідомить свою причетність до того, що разом зі старшими, спільними діями, долатиме коронавірус.

4. Батьки мають бути прикладом для своїх дітей

Це зовсім не означає бути ідеальними! Варто показувати малечі, що помилятися – природно. Важливо при цьому виносити цінні уроки.

Здебільшого, менші переймають навички та навчаються не стільки через лекції, як від дорослих, особливо батьків. І саме останні вчать своїх дітей одного з найважливіших предметів – мистецтва життя.

Зараз, за порадою психологів, саме час, наприклад, для майстер-класів. Активне дозвілля з піснями, жартами – здатне зарядити позитивними емоціями та підняти настрій і дорослим, і дітям.

5. Дорослі можуть передавати знання меншим через історії та казки

Спільне читання, перегляд мультфільмів та кіно, їх обговорення – допоможуть дитині краще зрозуміти життя, власні цінності, себе саму. Не варто забувати й історії з власного життєвого досвіду, аби малеча здобувала й досвід старших людей.

Далі буде…Продовження чекайте вже незабаром, у наступному матеріалі.

Джерело: за матеріалами Олега Романчука,

спеціально для УП.Життя

Фото: мережа Інтернет

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карантин #батьки #діти #житомирщина #житомирська #область #поради #психолог #дозвілля #навчання #житомиряни #активне #активності
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...