• Головна
 • «16 днів проти насильства» стартували у Житомирі відкриттям експозиції «Річ у тім»
09:00, 27 листопада 2020 р.
Надійне джерело

«16 днів проти насильства» стартували у Житомирі відкриттям експозиції «Річ у тім»

«16 днів проти насильства» стартували у Житомирі відкриттям експозиції «Річ у тім»

Сьогодні, 25 листопада, відкриттям експозиції «Річ у тім» у Житомирі стартував міський етап Всеукраїнської акції «16 днів проти гендерного насильства». Організатори акції – Головне управління національної поліції в Житомирській області та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.

Про це інформують на сайті Житомирської міської ради.

На виставці представлено 16 предметів, які мали місце в реальних подіях, пов’язаних з домашнім насильством. Поруч з експонатами, розміщеними на виставці, розміщені QR-коди. Відсканувавши їх, можна почути реальні історії людей, які постраждали від домашнього насильства або стали його свідками. Свою солідарність із рухом в ім’я майбутнього, вільного від насильства, висловили представники Управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради, Служби (управління) у справах дітей міської ради, Житомирського міського центру соціальних служб міської ради, ГУНП в Житомирській області, Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова.

Юрій Голобородий, старший інспектор з особливих доручень Управління дотримання прав людини НПУ, зокрема, зазначив:

«Річ у тім, що всі предмети, які представлені на цій виставці, мали місце в реальних подіях, пов’язаних з домашнім насильством. Домашнє насильство ближче, ніж нам здається. Мета експозиції – донести до суспільства, що постраждати від насильства може будь-хто, спонукати суспільство не замовчувати домашнє насильство».

Оксана Критенко, радниця начальника Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова, анонсувала відкриття фотовиставки "Жінка у війську":

«Наш заклад освіти підтримує Всеукраїнську акцію "16 днів проти насильства". В інституті на початку грудня буде організовано фотовиставку "Жінка у війську" з нагоди 20-ї річниці ухвалення РРБ ООН 1325 "Жінки. Мир. Безпека". Це знакова Резолюція, яка містить новий погляд на роль жінок не як звичайних жертв конфліктів, а як учасниць у вирішенні конфліктів і миротворчої діяльності нарівні з чоловіками».

Експозиція «Річ у тім» буде доступна для ознайомлення на різних локаціях міста Житомира. Експозицію можна відвідати онлайн https://richutim.rozirvykolo.org/ #розірвиколо #16днівпротинасильства #річутім #домашнєнасильство.

З планом заходів міського етапу всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» можна ознайомитися нижче.

З історії акції «16 днів проти гендерного насильства»

Україна приєдналась до кампанії “16 Днів проти насильства” у 2000 році за ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” та при підтримці Інституту Відкритого Суспільства.

Основними завданнями акції є:

 • привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства, а також забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
 • активізація партнерського руху органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
 • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення з питань попередження домашнього насильства, жорсткого поводження з дітьми;
 • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Ключові дати акції «16 днів проти гендерного насильства»

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, хоча відзначатися почав із 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році. 10 грудня - Міжнародний день прав людини. Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Ці дати створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства є порушенням прав людини.

 • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
 • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
 • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
 • 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
 • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
 • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
 • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
 • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#експозиція #16 днів #проти насильства #насильство #житомир #виставка #проєкт #житомирщина #житомирська #область #міська #рада
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
Хлопець з Житомирщини зі своєю коханою підкорюють «Україна має талант» пристрасною парною акробатикою, — ВІДЕО
УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ
Скільки платитимуть за газ мешканці Житомирщини у грудні?
ГАЗОПОСТАЧАННЯ
У Житомирі двоповерхове приміщення ДП «Житомирський ЦНТІ» вартістю 28 млн грн повернуть політехнічному університету в державну власність
ПРОКУРАТУРА
Викрито потужну нарколабораторію, яку обладнали у сільській хаті Житомирського району
ПРОКУРАТУРА
Оголошення
live comments feed...