• Головна
  • Рейд в паспортний стіл Житомира: спроба отримати паспорт за 170 грн
12:30, 29 березня 2013 р.

Рейд в паспортний стіл Житомира: спроба отримати паспорт за 170 грн

Черговий рейд в паспортний стіл Житомира, що знаходиться за адресою Пушкінська, 44, зробили сьогодні представники ДемАльянсу разом із журналістами. Вони перевірили, як і за скільки оформлюють закордонні паспорти. А активіст ДемАльянсу Іван Фурлет спробував подати документи на оформлення паспорту всього за 170 грн, замість "офіційних" 370 грн.

Раніше Іван Фурлет звертався з подібним до міграційної служби. Але під час попереднього візиту йому в грубій формі відмовили в прийнятті документів. Дану відмову Іван оскаржив в суді. І з рішенням суду він повернувся до паспортистів.

Спочатку Фурдету знову відмовили приймати документи, вимагаючи доплатити решту. Але після появи керівництва, документи все ж прийняли. Правда заявили, що це не означає, що йому видадуть паспорт. Чиновник пояснив, що вони будуть оскаржувати дане судове рішення і вже подали апеляцію. Тому, хоч вони і виготовлять документ, віддавати його збираються, лише програвши у всіх судових інстанціях. Або отримавши решту коштів.

Чиновники на камери в один голос заявяли, що виготовлення закордонного паспорту коштує трохи більше 370 гривень. І всі інші платежі є необов'язковими. Втім, більше двох десятків людей, які стояли в черзі, сказали, що за паспорт заплатили або мають заплатити більше 500 гривень. Ніхто їм не пояснив, що частина платіжок є добровільними.

Активісти провели роз'яснювальну роботу і частина житомирян вирішила не платити зайвих грошей.

Більше про візит у паспортний стіл читайте згодом на нашому сайті.

Рейд в паспортний стіл Житомира: спроба отримати паспорт за 170 грн, фото-1

 IMG_0259

 IMG_0261

 IMG_0273

 IMG_0276

 IMG_0277

 IMG_0280

 IMG_0285

 IMG_0304

 IMG_0316

 IMG_0318

 IMG_0321

 IMG_0325

 IMG_0326

 IMG_0331

 

Довідково:

Всеукраїнська кампанія СТОП свавіллю в паспортних столах! спрямована на боротьбу з переплатами при оформленні закордонного паспорту і триває з березня 2012 року. У рамках кампанії активісти Демократичного Альянсу разом з громадянами проводять рейди до органів ДМС з метою виявлення та припинення порушень законної процедури видачі закордонного паспорту. З початку старту кампанії подано десятки позовів до суду.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...