ЕКОЛОГІЯ
19:00, 30 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Мисливство - від слова мислити

ЕКОЛОГІЯ
Мисливство - від слова мислити

Багато хто не розуміє поняття «мисливство», в якійсь мірі пов’язуючи його з браконьєрством, чи елітною забавою багатіїв.

Насправді ж, мисливство – галузь економіки, яка охороняє, відтворює та раціонально використовує мисливських тварин. А браконьєр - людина, яка протизаконно нищить природу, її мешканців та ресурси. Справжній мисливець – це фахівець, в якого є своя професійна етика і культура поведінки. Для когось – це ще і стан душі! Взагалі, етимологія цього слова походить від «мислити», то ж мисливство - це ціла наука, своєрідна філософія.

Так вважає і мисливствознавець Ігор Іванович Шваб, який 33 роки свого життя присвятив галузі лісівництва й мисливства. Саме йому і його колегам завдячуємо тим, що на території мисливського господарства Ігнатпільського лісництва ДП «Овруцьке ЛГ» флора і фауна перебуває в природній рівновазі. Добродушний, скромний, турботливий, досвідчений і уважний до лісових мешканців Ігор Іванович витрачає на це, як свій робочий, так і позаробочий час. Про свою роботу він розповідає із захопленням:

- У другому півріччі цього року відбулися значні поліпшення в організації і реалізації нашої роботи. Так, за сприяння керівництва Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства й керівництва нашого лісгоспу, було оновлено існуючі та збудовано нові комплекси для підгодівлі мисливських тварин і птахів майданчики під накриттям, де є і ясла для сіна, снопів, віників; годівниці й коритця для зерна і зерновідходів; халабуди-зайчатники з «ласощами» для русаків. Штучні солонці, у яких мають велику потребу більшість травоїдних, тому для лосів і козуль їх влаштовано у зрубаному на висоті один-півтора метра від землі стовбурі осики або тополі, на вершині якого у розщеплення встановлено лизунця або брикет солі, а для зайців шматок цього мінералу кладемо прямо в годівничку. Тут є і торф’яні купальні, аби допомогти диким тваринам у боротьбі з кліщами та іншими ектопаразитами, - зазначає мисливствознавець.

- Для підтримки у їжі диких мешканців узимку вже закуплено 4 тонни зернових, з них – 2 т кукурудзи і 2 т вівса, сіна теж частково закуплено, а частину заготовлено власними силами, у тому числі, й віників з кропиви, полину, папороті, дуба, клена,верби, осикових гілок тощо.

Тож, харчів, - за словами Ігоря Івановича, - має вистачити, ще й із запасом, бо ж невідомо, якою буде зима.

- Постійна співпраця з групами рейдування лісової охорони, патрулювання територій нашими співробітниками з підкріпленням працівників поліції, технічне забезпечення: нові мотоцикли з усім необхідним оснащенням, портативні радіоприлади, потрібні для роботи в лісі; розчищення лісових доріг і квартальних просік – усе це зменшує випадки браконьєрства.

- Запроваджені біотехнічні заходи, - розповідає Ігор Іванович,- позитивні не лише для збереження і відтворення диких тварин, а й сприяють збільшенню їх чисельності: зокрема, поголів’я лосів, з літа, збільшилося з 8 до 16 голів, а ще у наших угіддях почали з’являтися плямисті олені, поки періодично, але сподіваюсь, що вони стануть постійними мешканцями. Крім того,- зазначає фахівець,- кількість диких тварин регулюють великою мірою й природні умови. Так, за суворої голодної зими дика свиноматка народжує двоє-троє поросят, а за сприятливих умов – до десяти.

- Щодо полювання, то організація цього процесу відбувається тільки в мисливський сезон, лише за наявності ліцензії і відповідних дозвільних документів.

- Наше лісництво – це не лише територія для господарювання, а й затишний куточок для відпочинку на природі місцевих жителів і гостей. Наразі, облаштовано нове місце для дозвілля в урочищі Вовче Болото: тут і простора альтанка з великим дубовим столом й лавами, і місце для барбекю, й інші зручності.

Тож, чекаємо на гостину всіх, хто шанує природу і любить відпочивати на свіжому повітрі!

Пресслужба ДП "Овруцьке ЛГ"

Мисливство - від слова мислити, фото-1
Мисливство - від слова мислити, фото-2
Мисливство - від слова мислити, фото-3
Мисливство - від слова мислити, фото-4
Мисливство - від слова мислити, фото-5
Мисливство - від слова мислити, фото-6
Мисливство - від слова мислити, фото-7
Мисливство - від слова мислити, фото-8
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія #мисливство #ліс #лісівники #браконьєри #тварини #житомир #житомирщина #екологи #житомирська #область #ліси #фото #світлини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...