Ручна праця в наш час використовується все рідше. Сучасні технології максимально спрощують виробничі процеси, не стали винятком підйом і переміщення вантажів. Для цих цілей інженери винайшли різні механізми: крани, талі, тельфери тощо. Деякі конструкції ручних талів мають тисячолітню історію, допомагаючи людям протягом століть піднімати вантажі. Звичайно, сучасні талі набагато перевершують своїх попередників як по вантажопідйомності, так і по ефективності поводження.
Талі можуть застосовуватися як окремо, так і у складі кранів різних типів. Їх використовують повсюдно, де є необхідність піднімати тяжкі вантажі, переміщати або утримувати їх на певній висоті (наприклад, при ремонті автомобілів). Виробничі цехи, ремонтні майстерні, фермерські господарства, транспортно-логістичні та інші подібні об'єкти – усюди можна побачити ручні або електричні талі - https://kzpto.com.ua/uk/tali-elektrichni/ (тельфери).
Таль класифікація за типом роботи
Конструктивно таль являє собою пристрій для підняття й опускання важких предметів, закріплених на крюковій підвісці. За типом роботи вони поділяються на ручні й електричні. Ручні механізми вигідно використовувати там, де обсяг підйомно-транспортних робіт – мінімальний. У всіх інших випадках застосовуються електричні моделі. Експлуатація цих механізмів допускається як на відкритих майданчиках, так і у приміщеннях.
Види електричних талів
Електричні талі поділяються на канатні та ланцюгові. Перші найчастіше використовуються у складі мостових кранів і призначені для роботи у середніх і важких режимах. Розрізняють також пересувні і стаціонарні талі. Пересувні агрегати здатні переміщати вантажі не тільки по вертикалі, але і горизонтально. Ланцюгові конструкції застосовуються зазвичай у консольно-поворотних кранах або як допоміжні вантажопідйомні пристрої. Вантажопідйомність талів на електричному приводі може досягати 50 тонн і більше.