• Головна
  • Минулого року житомиряни надіслали всього 155 запитів про інформацію до прокуратури
12:00, 1 квітня 2013 р.

Минулого року житомиряни надіслали всього 155 запитів про інформацію до прокуратури

Як в органах прокуратури Житомирської області виконується закон України «Про доступ до публічної інформації», хто звертається з інформаційними запитами, — розповіла старший прокурор прокуратури області з питань забезпечення доступу до публічної інформації Л.П.Лук’янчук.

—Із яких питань громадяни надсилають інформаційні запити? Чи на всі прокуратура надає відповіді?

— Торік на адресу органів прокуратури області надійшло 155 запитів щодо публічної інформації. Розглянуто по суті 127 із них, причому, 59 — апаратом прокуратури області. Понад 40 відсотків запитів задоволено. Відмовлено у наданні інформації лише в окремих випадках — у зв’язку з тим, що органи прокуратури області не володіли запитуваною інформацією. Інколи просили надати інформацію, котра віднесена до обмеженої у доступі—це таємниця досудового слідства або конфіденційна, тому запитувачам відмовлено в її наданні. Однак таких відмов — лише 8. З усіх інших запитів, а це 51%, запитувачам роз’яснено вимоги законодавства.

Найчастіше запитували інформацію з питань правозахисної діяльності, досудового слідства та організаційно-розпорядчої діяльності, а також представництва інтересів громадян та держави в суді.

Робота в цьому напрямку триває й у нинішньому році. До органів прокуратури вже надійшло понад 30 запитів, які стосувалися питань загальнонаглядової діяльності органів прокуратури та досудового слідства. Жодному запитувачу не було відмовлено.

—Чи використовують свої законні права на отримання публічної інформації журналісти, котрі є особливими запитувачами, бо мають можливість поширювати отримані відомості в своїх виданнях?

— Не можу сказати, що журналісти частіше за інших звертаються з інформаційними запитами. Упродовж минулого року від засобів масової інформації надійшло більше десятка таких запитів, одержували ми їх і цього року. Усі розглянуто, запитувачам надано відповідну інформацію.

Зазначу, що всі запити на отримання інформації, які надходять до органів прокуратури, розглядаються в установлені Законом терміни.

—Як трактує цей Закон поняття публічної інформації та який порядок реалізації права на доступ до неї?

—Зазначу, що Закон дав нове визначення інформації та розширив можливості в її отриманні. Публічна інформація—це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, котра отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка перебуває у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників інформації, визначених цим Законом. Скористатися правом доступу до інформації можуть фізичні, юридичні особи, а також об’єднання громадян без статусу юридичної особи.

Особливої уваги заслуговують положення Закону, котрі визначають порядок реалізації права на доступ до інформації. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на неї незалежно від того, стосується вона його особисто чи ні, без пояснення причин подання запиту. Запит може бути індивідуальним або колективним і подаватися в усній, письмовій чи іншій формах, наприклад, поштою, факсом, телефоном або електронною поштою—на розсуд запитувача.

Розпорядник інформації має надати відповідь на запит не пізніше п’яти робочих днів з дня його отримання. Важливою гарантією реалізації такого права є безоплатність надання такої інформації. Проте, якщо задоволення запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом більше 10 сторінок, Закон зобов’язує запитувачів сплатити фактичні витрати на копіювання та друк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...