• Головна
  • Житомирський ДемАльянс розкритикував ініціативи уповноваженої з прав людини щодо закордонних паспортів
12:31, 3 квітня 2013 р.

Житомирський ДемАльянс розкритикував ініціативи уповноваженої з прав людини щодо закордонних паспортів

Пані Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Валерія Лутковская, на вашому офіційному сайті знову розміщено коментар, щодо питання оформлення закордонного паспорта, зміст його зрозумілий та от значення і цінність дуже незначна.

Так Дмитро Ткачук, голова Житомирського осередку ДемАльянсу, прокоментував в себе на сторінці у Фейсбук повідомлення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо нового порядку видачі закордонних паспортів.

Ви вже коментували це питання, але той коментар відбився дуже негативно для вашої персони. В даній статті вивже уникаєте такого болючого питання, як ВАРТІСТь оформлення паспорта. Це робота над помилками чи спроба обминути тонкі грані, - пише Дмитро

Наводимо повідомлення облмудсену:

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 р. № 185 «Деякі питання виконання Закону України «Про Єдиний державний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» визначено новий Порядок централізованого оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі – Порядок).

Цим документом уряд затвердив зразки бланків документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.

 Паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається територіальним органом або підрозділом Державної міграційної служби України (за кордоном – закордонною дипломатичною установою).

Відповідно до припису пункту 27 Порядку для оформлення паспорта для виїзду за кордон (у разі тимчасового виїзду за кордон) особа подає:

- Заяву-анкету;

- Паспорт громадянина України;

- Свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше);

- Платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал і копію документа про звільнення від сплати державного мита (консульського збору).

Заяву-анкету заповнюють винятково працівники територіального органу або підрозділу Державної міграційної служби України (за кордоном – працівник закордонної дипломатичної установи), на яких покладаються відповідні повноваження.

До заяви-анкети вноситься перелік відомостей (персональних даних) про особу, зокрема відцифровані образ обличчя і підпис особи.

До безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт для виїзду за кордон, вноситься інформація, що міститься на сторінці даних паспорта; додаткова змінна інформація (про місце реєстрації, про сімейний стан, про видачу приватизаційних паперів, про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та додаткові біометричні дані, параметри (відцифровані відбитки пальців); відцифровані образ обличчя особи і підпис. А також дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії, відповідно до документів IKAO.

Паспорт видається не пізніше, ніж через 30 календарних днів з дня оформлення заяви-анкети, а якщо заяву-анкету оформлено на термінове отримання паспорта, він видається не пізніше ніж через 10 робочих днів. У разі постійного виїзду за кордон або оформлення паспорта в закордонній дипломатичній установі – у строк до трьох місяців; у строк до 3-х днів – у зв’язку з необхідністю термінового виїзду, пов’язаного з лікуванням.

Відповідно до пункту 49 Порядку під час видачі паспорта для виїзду за кордон проводиться перевірка персональних даних особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, шляхом зчитування інформації з безконтактного електронного носія.

Передбачена відмова і тимчасова відмова у видачі паспорта. Підстави для відмови визначені пунктами 50-51 Порядку. Рішення про відмову приймаються територіальним органом або підрозділом Державної міграційної служи, а за кордоном – закордонної дипломатичної установи України за наявності інформації про існування зазначених у Порядку підстав.

Рішення про відмову в оформленні, видачі паспорта, його тимчасове затримання та вилучення може бути оскаржено особою в адміністративному порядку або до суду.

Зазначеним актом Уряду встановлюється, що крім паспорта з електронним носієм персональних даних затверджено зразок і порядок отримання паспорта, що не містить безконтактного електронного носія. Такий паспорт має право отримати кожен громадянин України незалежно від віку, який через свої релігійні переконання відмовився від отримання паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм.

Також кожен громадянин України незалежно від віку, який через свої релігійні переконання відмовився від внесення інформації до безконтактного електронного носія паспорта громадянина України, має право отримати паспорт громадянина України, інформація на безконтактний електронний носій якого не вноситься.Дмитро Ткачук просить Лутковську дати фахове роозяснення даному питанню, або не писати подібні пустимі повідомлення.

- Не виключаю, що відповідальність за поширення даних текстів несе ваш підлеглий Михайло Чаплига, тоді публічно вибачаюсь і співчуваю, що доводится працювати з підлеглими які публічно Вас дискредетують, - пише Дмитро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...