• Головна
  • Влада планує взяти під контроль тарифи мобільних операторів
10:59, 5 квітня 2013 р.

Влада планує взяти під контроль тарифи мобільних операторів

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, схвалила проект, який дозволяє їй визначати учасників зі значною ринковою часткою на всіх телекомринках і регулювати їх ціни, повідомляє RegioNews із посиланням на Коммерсант-Україна".

Зазначається, що документ припускає введення доволі кардинальних регуляторних заходів. У разі його схвалення НКРСІ отримає право аналізувати конкуренцію на телекомринках, наприклад, мобільного зв'язку або доступу в Мережу, і визначати на них учасників з істотною ринковою часткою (SMP).

На таких гравців може бути накладений цілий набір регуляторних зобов'язань: розрахунок собівартості по окремо взятих видах послуг, заборона на встановлення економічно необґрунтованих тарифів та узгодження з комісією усіх нових цінових планів.

У НКРСІ не повідомляють, до яких саме ринків хочуть застосувати регулювання, посилаючись на те, що аналіз буде проведено тільки після схвалення закону. Видання зазначає, що неконкурентним може бути визнаний як мінімум ринок мобільного зв'язку, адже бар'єром для входження туди є висока вартість ліцензій, а ринкові частки двох гігантів - "Київстару" і МТС - перевищують 30%.

Неконкурентним також може бути визнаний ринок інтернет-провайдерів. "Ми переймаємо досвід Антимонопольного комітету, який досить сильно дрібнить ринки. На певній вулиці в конкретному населеному пункті у вас є вибір між декількома провайдерами, і наше завдання зобов'язати їх не завищувати ціни", - наголошував раніше глава НКРСІ Петро ЯЦУК.

В Антимонопольному комітеті України заявили, що підтримують ініціативу НКРСІ - сам комітет уже намагався протистояти нібито завищеним тарифам лідерів мобільного зв'язку. Проте протистояти документу може тільки Мінекономрозвитку, однак там упевнені, що норми проекту суперечать політиці дерегуляції, проголошеній Президентом України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...