• Головна
  • В Житомирській області отримали рекордні врожаї гречки та вівса
ОДА
10:00, 16 січня 2021 р.
Надійне джерело

В Житомирській області отримали рекордні врожаї гречки та вівса

ОДА
В Житомирській області отримали рекордні врожаї гречки та вівса

Про це на своїй Фейсбук-сторінці розповів голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

У 2020 році одним з головних чинників впливу на економічні процеси виявилася пандемія COVID-19. Тільки після завершення першого локдауну, економіка почала подавати позитивні сигнали. Починаючи з травня, в Житомирській області тривав процес пожвавлення економіки.

«Почну з промисловості – одного із головних секторів регіональної економіки. У зв’язку з економічною кризою, що мала місце до пандемії, ситуація у промисловості на початку року була не простою, адже обсяг промислового виробництва скоротився на 5,3%. Однак, протягом року ситуація бізнесу вдалося дещо вирівняти ситуацію та скоротити темпи зниження обсягів виробництва до позначки 4,5%», - зазначив Бунечко.

У той же час, за словами очільника Житомирщини, у деяких галузях, зокрема у добувній промисловості і розробленні кар’єрів, з початку року в жодному з місяців виробництво не скоротилося, а навіть збільшилося – на 5%. Цьому сприяло пожвавлення у реалізації інфраструктурних проєктів, зумовлених реалізацією програми Президента України «Велике будівництво».

«Щодо іншої провідної галузі економіки – сільського господарства, то вплив пандемії на неї виявився не таким відчутним. Головним негативним чинником для аграріїв стала скоріш «пандемія змін клімату», наслідки якої ми відчуваємо кожний рік. Несприятливі погодні умови негативно позначилися на урожайності деяких сільськогосподарських культур. Однак, незважаючи на це, за підсумками року ми отримали рекордні врожаї гречки – 18,3 тисячі тон та вівса – 97,9 тисяч тон. Держава та обласна влада у 2020 році спрямували на підтримку агровиробників 150 млн грн», - говорить голова Житомирської ОДА.

Також він додає, що протягом року продовжувався діалог з бізнесом, який намагався перетворити кризу на нові можливості. У підсумку протягом року обсяг капітальних інвестицій, які отримала Житомирщина сягнув 6 мільярдів гривень.

«Незважаючи на карантин, в області започатковано впровадження нових інвестиційних та інноваційних проєктів. Це будівництво потужної сонячної електростанції вартістю 5 мільйонів доларів, розширення цехів у ТОВ «Церсаніт Інвест» вартістю 30 мільйонів зі створенням 270 робочих місць, розширення виробництва «Ферпласт-Україна» із залученням 2 мільйонів євро та інші вагомі проєкти. Водночас, досягнуто домовленостей щодо залучення німецьких інвестицій у створення зерно-насіннєвої фабрики та лінії із сушки і заморозки ягід у Брусилівському районі», - зауважив Віталій Бунечко.

Також нідерландський інвестор має намір створити у Баранівському районі нове виробництво веганського м’яса. Навесні цього року розпочнеться реєстрація відповідного товариства. Крім того, ведуться перемовини з нідерландським інвестором щодо будівництва біоетанолового заводу в Попільнянському районі. Загалом завдяки бізнесу в області було створено понад 10 тисяч робочих місць.

«Це свідчить про те, що інвестори зацікавлені у розміщенні своїх підприємств, представництв великих концернів на території Житомирщини. Можу твердо сказати, що як і у 2020-му у новому році ми будемо прагнути і надалі ефективно співпрацювати з бізнесом: супроводжувати та підтримувати вже діючих інвесторів та активно допомагати тим, хто бажає пов’язати свій бізнес з нашою областю, легально та відповідально працювати задля розвитку Житомирщини», - підсумував голова Житомирської ОДА.

В Житомирській області отримали рекордні врожаї гречки та вівса, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#урожай #врожай #житомирщина #житомирська #область #гречка #овес #ода #агропромисловість #2020 рік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...