• Головна
  • «Лесиними стежками»: туристичний маршрут на Житомирщині до ювілею видатної поетеси
15:15, 17 січня 2021 р.
Надійне джерело

«Лесиними стежками»: туристичний маршрут на Житомирщині до ювілею видатної поетеси

«Лесиними стежками»: туристичний маршрут на Житомирщині до ювілею видатної поетеси

На сайті ОДА запрошують до нового туристичного маршруту “Лесиними стежками”, присвяченого 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

Маршрут розрахований на 1 день та підійде для туристів, що подорожують власним транспортом або для організованих груп.

Пропонуємо маршрут з виїздом з м. Житомир, проте відправна точка може бути будь-якою.

9:00 — виїзд із м. Житомир. Відстань від м. Житомир до м. НовоградВолинський 85 км. Тож час в дорозі становить приблизно 1 година.

10:00 — прибуття в місто де народилась та провела дитячі роки славетна українська поетеса Лариса Петрівна Косач — Леся Українка.

10:00—11:30 — по приїзду екскурсанти мають змогу відвідати музей родини Косачів, дізнатися про історію сім’ї Лесі Українки та довідатися від кого поетеса успадкувала талант, кому завдячує за знання.

11:30—13:00 — екскурсія в літературно-меморіальний будинок музей ім. Лесі Українки. Під час екскурсії екскурсанти матимуть змогу дізнатися історію життя видатної письменниці.

13:00—14:00 — вільна година.

14:00—15:00 — оглядова екскурсія містом. Новоград-Волинський має велику, древню історію, яку варто дізнатись кожному. Об’єкти показу: Звягельська фортеця, центральна міська площа.

15:00—16:00 — вільна година.

16:00—17:00 — переїзд в м. Житомир.

Довідково. Поетеса Леся Українка, яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції, народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському під ім’ям Лариса Косач. 2021 рік буде визначним для жителів Житомирщини, адже 150 років тому наша маленька батьківщина вперше зустрілась з талановитим малям. День народження Лесі Українки у 2021 році відзначатиметься на державному рівні.

Матір’ю Лесі Українки була письменниця Ольга Косач, що ставила на своїх роботах псевдонім Олена Пчілка. Саме вона встановила сімейною мовою спілкування українську мову і прищеплювала своїм дітям любов до української народної пісні, казок і традицій. Основними джерелами творчості Лесі Українки стали її власні переживання. Завдяки їм в українській поезії з’явилися надзвичайно прекрасні по глибині ліричності, душевного драматизму і психологізму твори. Вона вдосконалила формальні можливості української поезії, розвинула естетичні концепції літератури, розширила жанрові і стилістичні можливості поезії, прози, драматургії.

Леся Українка — гордість Житомирщини, на теренах області їй присвячено 7 пам’ятних дошок, пам’ятників та погрудь. Функціонує 3 музейні заклади, з експозицією присвяченою великій поетесі (2 з них в місті, де народилась та проживала Леся Українка з родиною — м. НовоградВолинський). Також на території області проводяться різноманітні заходи, фестивалі, конкурси та івенти присвячені памяті Лесі, серед них найпопулярніші це Міжнародний фестиваль “Лесині джерела” та ЛECЯGrandFest.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирська #житомирщина #область #леся #українка #туризм #туристичний #маршрут
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...