• Головна
  • Житомирських керівників районних підрозділів міліції зібрали на семінар
14:59, 8 квітня 2013 р.

Житомирських керівників районних підрозділів міліції зібрали на семінар

В обласному Управлінні внутрішніх справ Житомирської області упродовж двох днів тривав навчальний семінар для керівників районних підрозділів міліції та їх заступників зі слідства. Основна мета заходу - виявлення та окреслення шляхів вирішення проблем під час щоденної роботи в умовах нового кримінально-процесуального законодавства.

Трохи менше півроку правоохоронні структури України працюють за новим кримінально-процесуальним законодавством. Якісний підготовчий період дав змогу правоохоронцям засвоїти основні положення та вивчити теорію.

– З моменту вступу в дію нового законодавства, зокрема, органи внутрішніх справ устигли пристосуватися до новацій та закріпити їх практично, - розповідає перший заступник начальника УМВС України в Житомирській області Василь Дячук. – Проте, як показує практика, в кожній конкретній ситуації, звісно, трапляються неузгодження та розбіжності, що можуть вплинути на кінцевий результат. Аби їх уникнути та врешті звести спірні моменти до єдино правильного рішення, ми ініціювали проведення навчальних зборів керівників районної ланки та їх заступників зі слідчої роботи.

Відтак, учасники навчань упродовж двох днів мали унікальну нагоду винести на загальне обговорення при вищому керівництві проблемні питання, що виникають під час всіх етапів досудового розслідування – від реєстрації події до моменту передачі матеріалів кримінального провадження до судових інстанцій.

– Зі свого боку ми ретельно проаналізували результати діяльності слідчих підрозділів області за час дії нового Кримінально-процесуального кодексу, - повідомив заступник начальника Слідчого управління УМВС Житомирщини Андрій Балонь. – Це дало нам змогу виокремити загальні для всіх проблемні моменти, помилки, яких припускалися як керівники міськрайорганів у прийнятті рішень, так і окремі працівники слідства. Аби не допускати їх у подальшому, ми разом узялися вдосконалювати набуті знання.

Ініціативи обласного Управління міліції Житомирщини щодо проведення навчальних заходів підтримали й Головне слідче управління МВС України та обласна прокуратура, представники яких особисто виступили перед учасниками на теоретичному семінарі.

– Приємно відзначити, що серед слідчих працівників органів внутрішніх справ Житомирщини є такі, хто удостоївся звання переможця одного з етапів конкурсу на кращого слідчого. Це старший слідчий Новоград-Волинського міськвідділу Сергій Парійчук,  - зауважив керівник відділу Головного слідчого управління МВС України Артем Шевчишин.

За допомогою представників Національного університету внутрішніх справ України окремо було розглянуто проблеми взаємодії між слідчими та іншими підрозділами органів внутрішніх справ, а також прокуратури та суду під час розкриття злочинів та розслідування кримінальних проваджень.

Керівники міськрайорганів міліції жваво обговорювали конкретні ситуації в умовах застосування нового законодавства, що мали місце в їх практиці, а також ділилися досвідом їх вирішення зі своїми колегами з інших районів.

Окрім суто слідчого напрямку діяльності підрозділів міліції, окремим етапом занять стало обговорення питань взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації. Кожному з присутніх було презентовано буклет-пам’ятку, в якій зібрано основні принципи спілкування працівника міліції з представниками мас-медіа, для користування у повсякденній роботі.

Навчання керівників міськрайорганів області продовжилися практичними заняттями, в процесі яких кожен з учасників мав змогу перевірити наявні знання та засвоєний матеріал через тестові завдання та складання усних заліків. Підсумовуючи результати, перший заступник начальника УМВС Василь Дячук зауважив, що керівництво районних ланок міліції Житомирщини володіє достатнім запасом знань кримінально-процесуального законодавства, а висловлені на заході проблемні питання в подальшому будуть проаналізовані, узагальнені та направлені на розгляд Міністерства внутрішніх справ України.

Відтак по закінченню навчального семінару на його учасників чекали цікава екскурсія до музею історії міліції Житомирщини, а також загальні світлини на добру згадку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...