• Головна
  • Новогуйвинське: Віддавати «булаву» Гарбуз не збирається
17:02, 8 квітня 2013 р.

Новогуйвинське: Віддавати «булаву» Гарбуз не збирається

19 березня депутати Новогуйвинської селищної ради проголосували за припинення повноважень селищного голови Валерія Гарбуза. Тим, хто в останні роки домагався його відставки, ніби-то досягли успіху, але, як з’ясувалося, після цього «Гордіїв вузол» влади у селищній раді затягнувся ще міцніше. Про це пише газета "Сільське життя".

Зробити такий висновок можна після телефонного дзвінка  до редакції, під час якого В.Гарбуз пояснив свою позицію у даному конфлікті, який досяг свого апогею.

По-перше, селищний голова вважає, що немає підстав припиняти його повноваження згідно  частини 2 ст.79 Закону України «Про місцеве самоврядування», де сказано, що повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути  достроково припинені,  якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

По-друге, існує ще й частина 4 статті 59, де говориться про те, що рішення селищної ради у  п'ятиденний строк  з  моменту  його  прийняття  може  бути зупинено селищним  головою  і  внесено   на   повторний   розгляд відповідної  ради із обґрунтуванням зауважень.  Рада  зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження  сільського,  селищного,  міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального  складу ради, воно набирає чинності.

То ж ситуація у Новогуйвинському хронологічно виглядала так.

19 березня  депутати селищної ради 28-ма голосами  з 33-х проголосували за дострокове припинення повноважень селищного голови В.Гарбуза. За переконанням останнього, рішенням ця дія стає лише після підписання його головою.

Але В.Гарбуз його не підписав, посилаючись на частину 4 ст.59, яка процитована вище. Далі, притримуючись положення цієї ж статті, він скликав сесію на 3 квітня поточного року - щоб повторно розглянути рішення про його відставку.

Проте у назначений час сесія не відбулася через те, що на неї прийшло лише сім депутатів.

- Дивною є позиція депутатської більшості, - говорить В.Гарбуз. - Якщо вони дійсно бажають моєї відставки, то їм було досить прийти на сесію 3 квітня і ще раз проголосувати про припинення моїх повноважень. Тоді б вони подолали «бар’єр» частини 4 статті 59 і мені залишалося б звертатися до суду. А так, оскільки, образно кажучи, «вето голови не подолано», то й голосування від 19 березня так і не прийняло сили рішення, а тому я продовжую законно залишатися головою Новогуйвинської селищної ради.

Ще більш дивними  є подальші кроки опозиційних до мене депутатів. У селищній раді зареєстровано їхнє звернення до секретаря селищної ради З.Гончаренко, яка зараз знаходиться на лікуванні у травматологічному відділенні районної лікарні, про скликання позачергової сесії селищної ради, на якій хочуть розглянути питання про дострокове припинення повноважень і секретаря ради.

То ж, виходить, що мене вони не вважають головою, секретаря звільнять, то хто ж тоді виконувати функції влади на території найбільшої в області селищної ради? Їм, що, потрібен владний коллапс?

Як законно обраний селищний голова, я цього не допущу і буду звертатися до прокуратури, суду, вищих органів влади для наведення законного порядку в діяльності Новогуйвинської селищної ради...

Ось що повідомив редакції Валерій Гарбуз. Він також має право на свою думку. Про розвиток подій - у наступних номерах газети.

 

Сергій ЮРЧЕНКО

 

P.S. Коли був готовий до друку даний матеріал, до редакції зателефонував один з наших багаторічних читачів. Колишній голова колгоспу (ще за радянських часів), він подякував редакції за її «зубатість» і під час тривалої розмови про нинішнє життя торкнувся і подій у Новогуйвинському.

Дивує  мене одне, сказав він, В.Гарбуз є другим секретарем Житомирського райкому Компартії України, який очолює М.Солоп. Разом з ще одним комуністом О.Ковальчуком, який очолює Раду ветеранів і (на папері)  Громадську раду при РДА, вони є і членами колегії РДА, і депутатами районної ради. То ж особи впливові. Але чомусь у скрутний час плече підтримки своєму однопартійцю не підставляють.

І відомо чому - тому що пан Кулик виступає за відставку Гарбуза. А проти свого «босса», сумнівну діяльність якого вони всіляко підтримують, виступати не намірені. Ось такі нині комуністи. Не забуваймо цього на чергових місцевих виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...