12:00, 27 січня 2021 р.
Надійне джерело
Чиновника Житомирської ОДА, затриманого за підозрою в отриманні хабаря, випустили під заставу у 125 тис грн
Днями чиновник Житомирської облдержадміністрації, якого затримали за підозрою в отриманні неправомірної вигоди, опинився на свободі.
Річ в тім, що за нього була внесена застава у розмірі 125 тисяч гривень.
У столичній прокуратурі зазначають, що в суд звернулися одразу з кількома клопотаннями у справі Миколи Суслика. Першим клопотанням стало обрання запобіжного заходу з можливістю внесення застави у розмірі 125 тисяч гривень. Наступне клопотання – відсторонити вищезгаданого чиновника (ред. нині вже колишнього очільника департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА) від посади, котру він займав
Обидва клопотання суд задовольнив. Це підтвердила й Надія Максимець, котра є прессекретаркою прокуратури міста Києва.
Ми нагадаємо, що Миколу Суслика затримали за підозрою в отриманні хабаря. Чиновник, за попередньою інформацією, (ред. у ситуації нині й розбирається суд та правоохоронці), брав так звані «відкати» з коштів, спрямованих на протидію коронавірусній інфекції!
Повертаючись до роботи правоохоронців у цій справі, наголосимо, що існує певна процедура, як обирається запобіжний захід і здійснюється його виконання. За словами Алла Ващенко, котра є речницею Національної поліції Житомирщини, що суд передає вже до органу поліції забезпечення та контроль за дотриманням особи запобіжного заходу. Отже, вже саме за місцем проживання правоохоронці слідкують, чи не порушує людина закон і виконує запобіжний захід.
Відколи надійшло відповідне рішення суду, вищезгаданий механізм, як стверджують правоохоронці, одразу набуває чинності та починає діяти. Рішення ж починає діяти одразу, відколи було внесено призначену судом суму застави. Безпосередньо та людина, котра й вносила кошти для застави, вже напряму звертається до установи. До того ж, наявні й всі належні документи, котрі видають особі. І вже людину випускають на волю, коли сама застава оплачена.
Але в поліції акцентують, що це не означає, що людина без проблем собі гулятиме на волі, допоки триває слідство. Звісно ж, є певні обов’язки та обмеження для особи, котру звільнили з-під варти під заставу. Наприклад, людина має за першим же викликом слідчого прибути до нього, не покидати місце свого проживання, впродовж визначеного часу залишатися в оселі. Відповідні обмеження зазначаються в судовому рішенні.
Не лишився осторонь скандальної ситуації з колишнім чиновником і нардеп із Житомирської області Сергій Кузьміних:
«Я, як член Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування та представник Житомирщини у Парламенті, я завжди мав претензії до роботи департаменту охорони здоров’я ЖОДА та безпосередньо щодо управлінських дій пана Суслика (депутатські звернення стосовно відповідності М.П. Суслика займаній посаді, неодноразово направлялись мною керівництву МОЗ, ЖОДА а також розглядалось на засіданні нашого комітету).
Але поки триває досудове слідство, я не хочу нікого ні в чому звинувачувати».
Сергій Кузьміних зауважив, що лише хоче акцентувати увагу на наступному:
«Хіба може нормальна людина, яка відповідає за охорону здоров’я області, під час пандемії гострої респіраторної хвороби COVID -19, в той час коли країна направляє всі зусилля на боротьбу з інфекцією, а її населення живе в умовах надзвичайного стану, коли внаслідок карантинних обмежень, страждає малий та середній бізнес і кожного дня підприємці пікетують Офіс президента, Верховну раду чи Кабмін, вимагати від керівників опорних лікарень, хабарі за забезпечення хворих на пневмонію киснем і брати за це так звані «відкати»?
На моє глибоке переконання, пан Суслик повинен, якщо в нього залишилась хоч краплина сумління, власноручно написати заяву про звільнення і піти у відставку. Якщо він цього не зробить, то керівництво Міністерства охорони здоров’я та Житомирської ОДА, не чекаючи чим закінчиться досудове слідство і яке рішення прийме суд, мають прийняти вольове рішення щодо відсторонення від займаної посади М.П. Суслика та проведення комплексної службової перевірки з обов’язковим аудитом діяльності Департаменту охорони здоров’я ЖОДА за період його керівництва», - резюмував народний депутат із Житомирщини.
Переглянути відео виступу нардепа можна тут.
Читайте також: У Житомирській області довгожителька відсвяткувала свій сторічний ювілей
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:20, 2 грудня
13:25, 1 грудня
09:28, 29 листопада
4
08:59, 27 листопада
live comments feed...