
17:05, 11 квітня 2013 р.
У Житомирі може повалитись багатоповерхівка
Жахливий сморід, цвіль на стінах, вікнах, миски з відрами на підлозі, заповнені брудною водою, яка постійно капає зі стелі. Саме в таких умовах вже близько чотирьох років живуть мешканці панельного будинку по вулиці Шелушкова,1, що у центрі Житомира.
Мешканці запевняють, що за ці роки стоптали не одну пару черевиків як до ВЖРЕПу, так і до міської ради. Все, що отримували натомість, – листи-відповіді про те, що заява розглянута і колись, може, допоможуть.
Майя Луцюк живе у Житомирі вже більше 30 років, стільки ж і хазяйнує у власній двокімнатній квартирі на Шелушкова. Отримуючи помешкання на дев’ятому поверсі панельного будинку, жінка й подумати не могла, що, вийшовши на пенсію, так страждатиме.
– Ви подивіться на мої вікна – вони повністю у цвілі. Меблі всі вже порозклеювалися, по них постійно стікає вода. Хіба дерево витримає таке? У моїй квартирі вода біжить струмочком – у спальні, залі, коридорі, кухні, туалеті. У цьому приміщенні місця «живого» не залишилося, – обурюється Майя Генріхівна.
Зміни погодних умов не проходять повз житла житомирянки та її сусідів. Восени – дощ, зимою – сніг, а цієї весни додалося і перше, і друге.
– Два-три тижні тому, коли за три дні випала місячна норма снігу, ми із сусідкою, 74-річною бабусею, лазили на дах його скидати. Комунальники раз прийшли допомогти, потім ми їх і не бачили. Після того «геройства» я захворіла двостороннім запаленням легенів. Щоденні крапельниці, уколи, а вдома – вічний потоп. Гіпертонічний криз і безліч вже не виліковних хвороб від запаху цвілі і постійної сирості. Тут сльози не допоможуть. До ВЖРЕПу я вже не ходжу, не маю сили. Іноді у будинку вимикають світло, ліфт не працює, з дев’ятого поверху вниз і нагору не так то й легко підніматися, мені ж не 20 років.
Тільки за одну ніч Майя Генріхівна виливає по 3-4 відра води. Двері у квартирі погано відчиняються і майже розсипаються. У загальному коридорі не встигають висихати потоки води. Був такий час, коли жінка разом із сусідкою чергували у коридорі біля лічильників.
– До 12 години ночі бігала дивитися на лічильники баба Надя, після півночі – я. Одного разу вискочила у коридор о шостій ранку, а там – все в диму. Сталося замикання, почало горіти більше десятка дротів. Ми одразу ж викликали пожежників. Коли вони приїхали – з лічильників летіли іскри. Я живу, як на вулкані, і вже зараз він іноді вибухає!
Після надзвичайної ситуації пожежники оштрафували ВЖРЕП – на скільки, місцеві мешканці не знають. А згодом до них прийшли працівники комунального господарства і замінили старі лічильники на нові. Проте радості від цього у людей більше не стало. Прокинувшись зранку, дякують Богові за те, що живі. На даху будинку у мешканців дев’ятиповерхівки також стоять відра та миски, у які капає вода. Піднявши голову, можна побачити, як одна із залізобетонних плит опустилася на декілька сантиметрів.
– Плита осіла. Якщо вона впаде, то потягне за собою й інші залізобетонні плити. Стіни лопнули, одного дня вся ця конструкція може просто впасти на нас. Тут потрібно підставляти опору, але кому воно треба. Ось коли будинок завалиться, тоді всі позбігаються. А Дебой і його посіпаки будуть виправдовуватися, що не винні, що старалися допомогти. Скільки можна таке терпіти? Мер повинен відповідати за комунальне господарство, а не розказувати по телевізору, як він дбає про нас. Його б слова та до діла! – закликає Майя Генріхівна.
У квартирі прописані 4 людини, комунальні послуги обходяться у 700 гривень. ВЖРЕП частково робив ремонт, останнього разу дах покривали частинами, запевняють мешканці по вулиці Шелушкова, 1. Листи до комунальників, Житомирської міської ради та міського голови Володимира Дебоя не дають результатів. Відповідь завжди майже однакова: «заява розглянута».
Начальник КВЖРЕП-16 Анатолій Толочко, який обслуговує згаданий будинок, каже, що люди перебільшують, основна частина потоків води почалася минулого року восени.
– У відповідному будинку робився поточний ремонт покрівлі. Взимку наші люди відкидали сніг з даху. ВЖРЕП не має таких коштів, аби постійно робити ремонти; вони виділяються на «кричущі» помешкання. Але я вам скажу, що при сприятливих погодних умовах у другому кварталі цього року ми ремонтуватимемо будинок по вулиці Шелушкова, 1, – каже Толочко.
Почути коментарі начальника управління житлового господарства міської ради Світлани Пивоварової не вдалося - чиновниця була на виїзді. Проблема житомирян допоки залишається «розглянутою», але аж ніяк не вирішеною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
KSE Foundation втретє інвестує $1 млн у розвиток українських талантів: Як отримати грант Talents for Ukraine?
Новини компаній
15:00
24 березня
20:35
23 березня
19:25
23 березня
ТОП новини
Оголошення
10:49, 22 березня
46
09:07, 24 березня
6
12:38, 18 березня
10:19, 21 березня
1
17:49, 23 березня
live comments feed...