• Головна
  • Генплани міста від житомирян приховують незаконно
10:30, 12 квітня 2013 р.

Генплани міста від житомирян приховують незаконно

Не зважаючи на законні підстави мешканці Житомирської області й надалі не мають доступу до інформації про генплани міста і це в той час, коли існують різноманітні навігатори для мобільних телефонів чи інтернет-мапи, повідомляє Перший.

Свою стурбованість цим питанням висловив голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербенко, який займався моніторингом доступності до генпланів 11 міст Житомирської області спільно з регіональним представником проекту Юрієм Боровим.

Під час круглого столу в Житомирі 11 квітня вони презентували результати своєї роботи, які показали, що відповідні управління архітектури проігнорували їхні  офіційні запити, а отже інакшої реакції на звернення простих громадян досі й чекати.

При цьому, частина адресатів, яким були надіслані запити не відповіли взагалі, решта дали формальні відписки, де вказали усе, окрім необхідної інформації. Зокрема, йшлося про те, що наразі частина містечок Житомирщини має у розпорядженні генплани радянських зразків і працює над новими. Втім, старі показати не можуть, бо вони є лише у паперовому вигляді та й доступні лише для користування службовцями, а розробку нових потрібен час і значні кошти.

Юрій Боровий, який безпосередньо спілкувався і листувався з чиновниками відзначив, що приховувати генплан від звичайних людей нині тенденція у різних регіонах, але в декого вже є позитивні зрушення. Уже зараз у вільному доступі в Інтернеті можна роздивитися генплани деяких міст, де подана інформаційна та графічна інформація з поясненнями. Фактично, люди можуть побачити, що де будуватимуть, як зміняться межі міста у найближчі 25 років та інше.

В Житомирській області чи то через певні свої причини, чи відсутність техніки для сканування документації і її подальшого поширення – як відповідали у запитах, цього поки не зроблено.

Фактично, приховуючи генплан, людей автоматично позбавляють необхідної інформації і вони у будь-який час зможуть стати заручниками того, що під їх вікнами розпочнуть незаконне будівництво, про яке буде відомо лише чиновникам. Землі територіальних громад чи із власності міста роздаватимуть за корупційними схемами під сумнівні забудови. Єдиним важелем впливу громадськості у боротьбі з цими проблемами залишається доступ до генплану. Хоча, це не має бути кольорова картинка, як зробили на сайті міськради в Житомирі, а розгорнута інформація різного типу.

Генплани міста від житомирян приховують незаконно, фото-1

Перший генплан забудови Житомира

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...