• Головна
  • Чи законно вирізають садок у Карабчиєві на Житомирщині?
ЕКОЛОГІЯ
09:10, 19 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Чи законно вирізають садок у Карабчиєві на Житомирщині?

ЕКОЛОГІЯ
Чи законно вирізають садок у Карабчиєві на Житомирщині?

Минулого тижня інформація про незаконну вирубку плодового садка у Карабчиєві сколихнула всю громадськість Ружинщини. Як розповідає депутат селищної ради Надія Солом’яна, вона побачила, що техніка потужного орендаря ТОВ «Сігнет Центр», що обробляє людські паї на території Карабчиєва, почала працювати над розчищенням території місцевого садка.

– Коли я приїхала на місце, то з одного боку лише пеньки були. Зателефонувала до селищного голови Людмили Біляк та за її порадою викликала по-ліцію. Коли робітники почули про поліцію, то просто почали тікати. На моє прохання зачекати, аби детальніше розібратися в ситуації, ніхто не відреагував. Хоча я надала депутатське посвідчення. Коли приїхали правоохоронці, то лише констатували факт вирізання дерев та порахували пеньки. Видзвонили представників підприємства, які жодних доз-вільних документів на здійснення цих робіт не надали. Аргументуючи це тим, що всі документи завезуть в Ружин, але запевнили, що мають договір оренди цієї земельної ділянки на 20 років, наданий їм згідно з рішенням сесії Карабчиївської сільської ради. Давати будь-які пояснення слідчій групі, яка виїхала на місце події, представники «Сігнету» відмовилися. Наступного дня я зібрала вісім із 12 депутатів колишньої сільської ради, які начебто надавали в оренду сільгосппідприємству садок. І всі вони підписали колективне звернення до депутатів Ружинської селищної ради про те, що за їхньої присутності ніхто такого рішення не приймав і згоди на укладання цього договору не давав, – розповідає депутатка.

За дорученням колишніх депутатів Карабчиївської сіль-ської ради Надія Солом’яна привезла та офіційно зареєструвала це звернення в селищній раді. Однак, просто так сидіти і чекати люди не збираються, тому вимагали від керівництва конкретних дій, адже вже наступного дня робітники знову взялися за вирубування дерев.

– Вважаю, що нам потрібно йти лише законним шляхом. Тобто ми розглянемо це питання на комісіях селищної ради, а потім винесемо на сесію проект про скасування рішення, згідно з яким земельна ділянка надавалася в оренду. Оскільки я маю всі підстави вважати, що цей договір є нікчемним, згідно із законодавством. А вже тоді звернемося з позовом до суду, – наголосив під час зустрічі перший заступник селищного голови Віталій Березовенко.

Та з позицією заступника не погодився депутат Ігор Остапчук, який наголосив, що потрібно не класти справу в довгий ящик, а вже щось робити, адже поки будуть вирішені питання з відповідними документами, то вже не буде чого рятувати. На думку депутата, необхідно звернутися в поліцію та до суду із заявою про забезпечення позову, яка дасть можливість призупинити роботи зі знищення садка.

Довідково: на момент виходу ружинської газети, як повідомила редакцію Надія Солом’яна, їхнє звернення зареєстрували, однак конкретних дій поки що люди не бачать, адже вже за кілька днів представники ТОВ «Сігнет Центр» знову почали роботи у Карабчиївському садку. Ми й надалі будемо висвітлювати це питання на сторінках газети.

Аліна Костенко, «Ружинська земля»

Фото зі сторінки Ігор Остапчук у Фейсбук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#деревина #зрізають #законність #законне #житомирщина #екологія #житомирська #область #ліси #лісівники #законодавство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...