«Нам потрібно стати на голову вищими, ніж ми є!», - слова Героя Небесної Сотні Якова Зайка

«Нам потрібно стати на голову вищими, ніж ми є!», - слова Героя Небесної Сотні Якова Зайка, Ketlandia

«Нам потрібно стати на голову вищими, ніж ми є. Знайти в собі внутрішню енергетичну потугу і бути сміливими. Українська ідея – це народ України, який є, був і буде першим, найважливішим». Це слова Якова Зайка - Героя України, Лицаря Небесної сотні, Народного депутата першого скликання.

Вчора, 18 лютого 2021 року, минуло сім років із дня його загибелі на Майдані.

Людини великої енергії, порядності і працелюбства. Політик, громадський діяч, житомирянин. Мій Вчитель і близький Друг, якого так всі ці роки не вистачає...

В кінці 80-х Яків Зайко був мозком і мотором «Житомирської революції», яка завершилась повною поразкою тодішнього правлячої комуністичної номенклатури «в окремо взятому Житомирі». У Верховній Раді першого скликання рішення про створення антикомуністичної опозиції - Народної Ради, яка в 1990 виборола Декларацію про державний суверенітет, а в 1991 році - Акт проголошення Незалежності України, готував і зачитував з трибуни парламенту Яків Зайко.

Пройшов всі три українські майдани – Студентський, із особистою голодівкою на граніті в 1990-му, Майдан-2004, Майдан-2014 - від першого і до останнього свого дня 18 лютого 2014 року, коли і загинув.

Був засновником першої незалежної української газети, літописцем - документи і свідчення новітньої історії в багатьох томах його книг; письменником (хоча він казав, що лише очевидець). Ненавидів фальш, був відкритим в житті, в політиці, в своїх творах.

Любив людську простоту і життєву правдивість, доброту в спілкуванні, у людських взаєминах.

Був чесним і Справжнім.

Вічна пам'ять!

Віталій Мельничук, Фейсбук

«Нам потрібно стати на голову вищими, ніж ми є!», - слова Героя Небесної Сотні Якова Зайка, фото-1 «Нам потрібно стати на голову вищими, ніж ми є!», - слова Героя Небесної Сотні Якова Зайка, фото-2 «Нам потрібно стати на голову вищими, ніж ми є!», - слова Героя Небесної Сотні Якова Зайка, фото-3 «Нам потрібно стати на голову вищими, ніж ми є!», - слова Героя Небесної Сотні Якова Зайка, фото-4 «Нам потрібно стати на голову вищими, ніж ми є!», - слова Героя Небесної Сотні Якова Зайка, фото-5 «Нам потрібно стати на голову вищими, ніж ми є!», - слова Героя Небесної Сотні Якова Зайка, фото-6 «Нам потрібно стати на голову вищими, ніж ми є!», - слова Героя Небесної Сотні Якова Зайка, фото-7 «Нам потрібно стати на голову вищими, ніж ми є!», - слова Героя Небесної Сотні Якова Зайка, фото-8
яків зайко небесна сотня герой небесної сотні житомир житомирянин житомирська область спомин день народження історія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі