
12:30, 15 квітня 2013 р.
В Житомирі комунальники порушують закон - палять вогнища в Гідропарку
Законом заборонено розпалювати вогнища на території парків і зон відпочинку. Порушників чекає штраф від 170 до 1200 гривень. Однак, це не зупиняє навіть комунальників. Читачі сайту 0412.ua стали свідками, як працівники Гідропарку розпалили величезне багаття мало не в центрі зони відпочинку. На фото видно, що спалюють листя і різне сміття, отруюючи повітря димом і попелом. Навіть у вечірній час в парку гуляло чимало батьків з дітьми.

фотография3
Відповідальність передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення: «Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах– тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 гр.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 гр.)» (ст. 77-1).
Більш того, шкода від спалювання рослинних залишків багатогранна і небезпечна. Отруйний дим, який утворюється при спалюванні рослинних залишків, містить подразнюючі речовини та канцерогенні компоненти. Дим, основним компонентом якого є оксид вуглецю, складається з мікроскопічних частинок, які містять компоненти-забруднювачі.
При попаданні в дихальні шляхи ці частинки досягають найглибших ділянок легень і здатні акумулюватися. Регулярне вдихання цих частинок викликає загострення хронічних захворювань людей, в тому числі бронхітів, бронхіальної астми та інші хвороби дихальних шляхів, погіршується робота серця, загострюється алергія, їдкий дим подразнює слизові оболонки очей. Крім того, до складу диму входять пил, оксид вуглецю, діоксини, сполуки нітрогену, важкі метали і велика кількість канцерогенних сполук.
Проблема спалювання рослинних решток тягне за собою і додаткову проблему, суть якої полягає в тому, що з опалим листям горить і безліч сміття, що посилює забруднення атмосфери. Як приклад, при спалюванні поліетиленового пакету в повітря викидається понад 70 різноманітних органічних та неорганічних сполук.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
KSE Foundation втретє інвестує $1 млн у розвиток українських талантів: Як отримати грант Talents for Ukraine?
Новини компаній
15:00
24 березня
20:35
23 березня
19:25
23 березня
12:25
23 березня
21:41
21 березня
ТОП новини
Оголошення
00:09, 17 березня
4
12:56, 14 березня
19:34, Вчора
08:59, 16 березня
live comments feed...