• Головна
  • Як громади розвивають Центри професійного розвитку педагогічних працівників?
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ
14:00, 11 березня 2021 р.
Надійне джерело

Як громади розвивають Центри професійного розвитку педагогічних працівників?

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ
Як громади розвивають Центри професійного розвитку педагогічних працівників?

У Бердичівській громаді Центр професійного розвитку педагогічних працівників створили минулого року. За цей час в новій інституції сформували штат та розпочали роботи із педагогами. Сьогодні Центр став своєрідним магнітом для освітян, адже у середовищі постійних змін законодавства та реформування управління освіти фахівці управлінь та педагоги шукають порад та допомоги.

«Ми працюємо з осені минулого року і за цей час налагодили сталу комунікацією зі спільнотою освітян. Питань багато, адже педагоги працюють у складних умовах пандемії, і ми даємо ті консультації та поради, які допомагають знайти досвід, нові знання та презентувати себе», - наголошує Наталія Гриченко, директорка Центр професійного розвитку педагогічних працівників Бердичівської громади.

Як розвивати такі центри, та які успішні приклади вже є в країні, про це сьогодні говорили на онлайн семінарі «Центри професійного розвитку педагогічних працівників - ефективна організація та управління в територіальних громадах», який організувала Програма «U-LEAD з Європою» на базі Хмельницького регіонального офісу.

«На семінар підключились понад 80 учасників із Хмельницької, Житомирської та Київської областей. Така кількість показує значний інтерес освітян до цієї теми. Центри мають замінити методичні кабінети не лише у їх роботі. Вони мають посилити роботу професійного розвитку педагогів», – наголосив Дмитро Василенко, керівник Хмельницького регіонального офісу Програми «U-LEAD Європою».

Спікери семінару допомогли учасникам проаналізувати цілі, завдання, процеси та основні питання щодо організації Центрів у громадах та продемонстрували кращий досвід організації. Алевтина Седоченко та Сергій Дятленко, експерти з питань освіти Програми «U-LEAD з Європою» також детально проаналізували сферу правового регулювання та надали рекомендації щодо організації Центрів.

«Консультант Центру допомагає звести воєдино попит на послуги працівників освіти та пропозицію, яку має забезпечити система педагогічних кадрів. Тобто від Центру педагоги мають отримувати не лише нові знання та навички, а й розуміння яким має бути педагог в нових умовах, які компетенції він повинен мати», – ділиться Наталія Софій, перша заступниця директора Українського інституту розвитку освіти.

Саме про формування такої нової ролі фахівців Центру варто говорити сьогодні у кожній громаді. Свою історію успіху також розповіла керівник Центру Жмеринської громади Ірина Завірюха. Вона наголосила, що кращі практики організації Центрів є вже й українських громад та польських.

Довідка. Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація #житомирщина #житомирська #область #розвиток #отг #громада #проєкти #досвід #професійний #педагогічні #працівники
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...