• Головна
  • На Житомирщині вивчають можливості придбання лінійного прискорювача для онкодиспансеру
МЕДИЦИНА
07:00, 31 березня 2021 р.
Надійне джерело

На Житомирщині вивчають можливості придбання лінійного прискорювача для онкодиспансеру

МЕДИЦИНА
На Житомирщині вивчають можливості придбання лінійного прискорювача для онкодиспансеру

Питання придбання лінійного прискорювача для Житомирського обласного онкологічного диспансеру Житомирської обласної ради розглянули на засіданні робочої групи.

Спільне розпорядження про її утворення 25 березня підписав голова обласної ради Володимир Федоренко та голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко.

Участь у засіданні взяли заступник голови обласної ради Володимир Ширма, перший заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Остапченко та члени робочої групи.

Під час засідання присутні заслухали директора КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Ігоря Сабадаша, який наголосив на важливості придбання лінійного прискорювача.

«Наразі майже 2 тисячі жителів Житомирщини потребують променевої терапії, 120 осіб мають проходити цю процедуру щоденно. Гамма-апарат, який лікує людей шляхом гамма-променів, в області на даний час один. Втім, променева терапія, це лише один із методів лікування хворих. Лінійний прискорювач, на відміну від нього, працює шляхом дії електронів і впливає виключно на пухлину. Тому, у пацієнтів відзначають більшу ефективність і зменшення ускладнень після променевої терапії. Відповідно по аналізу кількості жителів, наша область потребує чотири лінійних прискорювачів. Проте зараз, у нас немає жодного. Питання придбання хоч одного, це вже крок уперед», - зауважив Ігор Сабадаш.

«Питаннями модернізації та удосконаленням матеріально-технічної бази онкодиспансеру ми займаємось уже більш як 3 роки. Наша область визнана найбільш постраждалою від аварії на ЧАЕС. Кількість хворих щороку зростає, тому якість медичних послуг має також підвищуватись. Наразі немає можливості надавати професійне точкове лікування раку, а придбання лінійного прискорювача, без перебільшення, шанс врятувати не одне життя.

Наразі наші мешканці змушені шукати вихід в інших областях. До прикладу, у Рівненській області працює два прискорювачі. Тому дане питання напрочуд важливе. Ми хочемо публічно пройти всі обговорення, щоб ні в кого не виникало питання про необхідність придбання даного обладнання. Зрозуміло, що ціна питання приблизно 100 мільйонів гривень. Таких коштів в обласному бюджеті немає, тому ми хочемо розглянути усі можливі варіанти: лізинг, співфінансування, кошти меценатів. Ми ставимо амбітні плани – встановити лінійний прискорювач вже цього року», - зазначив заступник голови обласної ради Володимир Ширма.

Директор департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Інна Хоменко, доповіла, що минулого року завдяки державному бюджету було виділено 4 млн грн для реконструкції бункеру в онкодиспансері. За ці кошти було виготовлено ПКД. Присутні також заслухали експерта-консультанта по радіології Олексія Шевцова, який розповів про види та типи наявних прискорювачів.

Інна Хоменко зазначила, що наразі проходять оцінки щодо того, якого типу апарат можливо встановити. «На сьогодні було проведено консультації щодо можливості встановлення прискорювача відкритого типу, він надає більший спектр послуг. Проте, це понесе за собою додаткові ремонтні роботи вже наявного приміщення через особливості роботи самого апарату. Дане питання вивчається і результати будуть представлені членам робочої групи на наступних засіданнях».

На завершення присутні підтримали рішення звернутись до народних депутатів України щодо сприяння у вирішенні питання виділення з державного бюджету у 2021 році області цільової субвенції на придбання лінійного прискорювача.

Довідково. На обліку в КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради перебуває 22 тисячі жителів області. З них – 4 тисячі первинних хворих, 40% яких потребують променевої терапії.

Джерело: сайт Житомирської обласної ради

Читайте також: «Сплави по швидкій, крутій річці Кам'янці», - житомирянин за допомогою видовищного ролика порушив екологічну проблему. ВІДЕО

Читайте також: Лінійній прискорювач для Житомирського онкодиспансеру: справа зрушить з місця?

Читайте також: 3У свій 90-річний ювілей знаний житомирський шахіст отримав нагороду «За заслуги перед містом III ступеня»

Читайте також: Житомирському краєзнавчому музею подарували старовинне дзеркало вагою понад 100 кг

Читайте також: З 1 травня 2021 року держава планує перевести усіх споживачів на річний контракт на газ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лінійний #прискорювач #житомирський #обласний #онкодиспансер #онкологічний #диспансер #обладнання #устаткування #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...