• Головна
  • У Житомирі відійшов у вічність єпископ-емерит Ян Пурвінський
ЯН ПУРВІНСЬКИЙ
10:25, 6 квітня
Надійне джерело

У Житомирі відійшов у вічність єпископ-емерит Ян Пурвінський

ЯН ПУРВІНСЬКИЙ
У Житомирі відійшов у вічність єпископ-емерит Ян Пурвінський

Владика був надзвичайно мудрою людиною, і все своє земне життя присвятив служінню Богу та своїй пастві. Почесний громадянин міста Житомира, наставник, благодійник, він формував духовний і ціннісний фундамент не тільки нашого нашого міста, і області, а і України в цілому!

Висловлюємо щирі співчуття з нагоди передчасної смерті!

Біографічна довідка:

Народився Ян Донатович Пурвінський 19 листопада 1934 року в Латвії в сільській польській родині. Закінчив в Ризі вищу духовну семінарію. 13 квітня 1961 року був висвячений і душпастирську діяльність розпочав на посаді вікарія в Даугавпілсі. Пізніш працює настоятелем в Даугавпілсі, Краславлі, Індрі. Віце-декан. На прохання католицької громади м. Житомира і за узгодженням з кардиналом Юліаном Вайводсом 2 серпня 1977 року призначений вікарієм житомирського кафедрального собору св. Софії. У 1981 році призначений єпископським вікарієм України і Молдови. В 1983 році отримав почесне звання капелана папи римського. 16 січня 1991 року Папою Йоаном Павлом II призначений Єпископом відродженної Житомирської дієцезії. Консекрація відбулася 4 березня 1991 року в Житомирі в соборі св. Софії. З 1998 року – єпископом-ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви.

15 червня 2011 року Папа Бенедикт XVI прийняв відставку єпископа Яна Пурвінського, з посади ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, у зв'язку з досягненням ним пенсійного віку.

У 2017 році за багаторічне самовіддане служіння громаді Житомира єпископа-емерита Яна Пурвінського було нагороджено відзнакою «За заслуги перед містом І ступеня», а 6 грудня, під час позачергової сесії Житомирської міської ради депутати прийняли рішення про присвоєння вислуженому єпископу Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької церкви Яну Пурвінському звання «Почесний громадянин міста Житомира».

За оновленою інформацією, похоронна Свята Меса за єпископа Яна відбудеться в четвер, 8 квітня 2021 року, об 11.00 в кафедральному храмі св. Софії.

Джерело: Житомирська обласна рада

Фото: Житомирська облрада та міськрада

Читайте також: 3У свій 90-річний ювілей знаний житомирський шахіст отримав нагороду «За заслуги перед містом III ступеня»

Читайте також: Житомирському краєзнавчому музею подарували старовинне дзеркало вагою понад 100 кг

Читайте також: З 1 травня 2021 року держава планує перевести усіх споживачів на річний контракт на газ

#єписком #ян пурвінський #помер #відійшов у вічність #релігія #католик #католицька церква #місто #житомир #житомирщина #житомирська #область #новини #інформація
Оголошення
live comments feed...